Donbassis langes ööpäevaga 7 Ukraina sõdurit ({{commentsTotal}})

Ukraina vägede kontrollpunkt Donetski oblastis. Autor: Oleksandr Ratushniak/AFP/Scanpix

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) eesistuja Oleksandr Turtšõnov teatas, et viimase 24 tunni jooksul langes Donbassi konfliktitsoonis 7 Ukraina sõdurit. Lisaks sai 9 valitsusväelast haavata.

Tegemist on viimase aasta kõige ohvriterohkema ööpäevaga Donbassis, vahendas Unian.

"Vastutust nende veriste provokatsioonide eest kannab Venemaa Föderatsiooni sõjalis-poliitiline juhtkond, kes süsteemselt ja järjekindlalt torpedeerib konflikti rahumeelset lahendamist ja okupeeritud territooriumi vabastamist," märkis Turtšõnov.

Presidendi administratsiooni terrorismivastase operatsiooni (ATO) kõneisik Oleksandr Motuzjanõk selgitas omakorda, et valitsusväed kandsid kaotusi kõigilt kolmelt rindejoone suunalt. Pressiesindaja sõnul tõid surmajuhtumeid kaasa nii Kremli-meelsete poolt avatud tuli kui ka erinevad lõhkeseadeldised.

ATO staabi teatel tulistas vastane Ukraina vägede positsioonide pihta kokku 47 korral. Muuhulgas kasutati ka granaadiheitjaid ning 82 mm ja 120 mm miinipildujaid. Šõrokõne lähistel tulistati ka raketisüsteemidest.

Samuti jätkasid vastased droonide kasutamist lõhkeseadeldiste allaheitmiseks - möödunud ööpäeva jooksul oli selliseid juhtumeid üheksa.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.