Audiogalerii 24. mail: rahapõletamisest Estonian Airis, Eesti kaitseväelastest Liibanonis, koolistressist ja Trumpi edust ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 24. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Audit: valitsus põletas Estonian Airis mõtlematult raha

Valitsus süstis Estonian Airi põhjendamatult palju raha ega süvenenud lennufirma vajalikkusesse, märkis riigikontroll auditis. Samuti oli puudu äriplaan ja õigusanalüüs. Riigikontroll Alar Karise hinnangul võib lennufirma audit olla alles esimene omasugune, mis tõestab riigi mõtlematut käitumist riigifirmade finantseerimises.

Galerii: Uus üksus Eesti kaitseväelasi läheb Liibanoni

Eesti saatis Liibanoni kaitseväe uue üksuse, mis hakkab teenima sarnaselt eelkäijatele Soome-Iiri pataljonis. ESTPLA-21 vahetab välja Liibanonist naasva ESTPLA-20, mis peaks Eestisse jõudma homme.

Arvamusküsitlused USA-s: Trump edastab pisut Clintonit

USA presidendivalmiste viimaste nädalate arvamusküsitlused on näidanud mõningat edumaad vabariiklaste esinumbrile Donald Trumpile. Seni on pidevalt teistest ees olnud demokraatide esimene valik Hillary Clinton.

Psühholoog: eksamistressi materdab enesehinnangu

Psühholoogi hinnangul ei tohiks lapsevanemad ja kool õpilasi liialt tulemustele survestada, sest üksikute kehvemate hinnete maha tegemine pärisib õpilase enesehinnangut ja võib pikemal perioodil viia enesehävitustegevuseni.

Erdogan määras ametisse Türgi uue valitsuse

Türgi president Recep Tayyip Erdogan kiitis teisipäeval heaks uue valitsuse, mida juhib peaminister Binali Yildirim.

Toom: Loone saab kahel kohal hakkama küll, ega ta Rattast lollim pole

Eurosaadik ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom arvab, et Oudekki Loone saaks partei peasekretäri tööd riigikogulase oma kõrvalt tehes hakkama ja üks teist segama ei hakkaks.

Aune Valk: noored, keskharidus tasub end ka rahaliselt ära

Keskkooli lõpetamata jätmine on sageli tingitud mitmest üheaegsest probleemist ning alati pole võimalik seda olukorda ainult haridusvõimaluste ja mitmekülgse toe pakkumisega lahendada, leiab haridus- ja teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valk. Tema sõnul oli ministeeriumi analüüsi üks eesmärk noortele näidata, et keskhariduse omandamine tasub end ära ka rahaliselt.

Jürgen Rooste: presidendi asemel riigitola

"Me elame 21. sajandis, kus tugevad presidendid ongi avatud ühiskonnale, vaba vaimu taimelavale üsna ohtlik nähtus. Vaadake Putinilt või mõelge kui päältnäha psühhopaatse olekuga ja igasuguse empaatiata Trump USAs võimule saab. Kole," kirjutab Jürgen Rooste oma arvamuusloos ERR-i kultuuriportaalile.

Toimetaja: Greete Palmiste, Hanna SamosonVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.