Audiogalerii 24. mail: rahapõletamisest Estonian Airis, Eesti kaitseväelastest Liibanonis, koolistressist ja Trumpi edust ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 24. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Audit: valitsus põletas Estonian Airis mõtlematult raha

Valitsus süstis Estonian Airi põhjendamatult palju raha ega süvenenud lennufirma vajalikkusesse, märkis riigikontroll auditis. Samuti oli puudu äriplaan ja õigusanalüüs. Riigikontroll Alar Karise hinnangul võib lennufirma audit olla alles esimene omasugune, mis tõestab riigi mõtlematut käitumist riigifirmade finantseerimises.

Galerii: Uus üksus Eesti kaitseväelasi läheb Liibanoni

Eesti saatis Liibanoni kaitseväe uue üksuse, mis hakkab teenima sarnaselt eelkäijatele Soome-Iiri pataljonis. ESTPLA-21 vahetab välja Liibanonist naasva ESTPLA-20, mis peaks Eestisse jõudma homme.

Arvamusküsitlused USA-s: Trump edastab pisut Clintonit

USA presidendivalmiste viimaste nädalate arvamusküsitlused on näidanud mõningat edumaad vabariiklaste esinumbrile Donald Trumpile. Seni on pidevalt teistest ees olnud demokraatide esimene valik Hillary Clinton.

Psühholoog: eksamistressi materdab enesehinnangu

Psühholoogi hinnangul ei tohiks lapsevanemad ja kool õpilasi liialt tulemustele survestada, sest üksikute kehvemate hinnete maha tegemine pärisib õpilase enesehinnangut ja võib pikemal perioodil viia enesehävitustegevuseni.

Erdogan määras ametisse Türgi uue valitsuse

Türgi president Recep Tayyip Erdogan kiitis teisipäeval heaks uue valitsuse, mida juhib peaminister Binali Yildirim.

Toom: Loone saab kahel kohal hakkama küll, ega ta Rattast lollim pole

Eurosaadik ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom arvab, et Oudekki Loone saaks partei peasekretäri tööd riigikogulase oma kõrvalt tehes hakkama ja üks teist segama ei hakkaks.

Aune Valk: noored, keskharidus tasub end ka rahaliselt ära

Keskkooli lõpetamata jätmine on sageli tingitud mitmest üheaegsest probleemist ning alati pole võimalik seda olukorda ainult haridusvõimaluste ja mitmekülgse toe pakkumisega lahendada, leiab haridus- ja teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valk. Tema sõnul oli ministeeriumi analüüsi üks eesmärk noortele näidata, et keskhariduse omandamine tasub end ära ka rahaliselt.

Jürgen Rooste: presidendi asemel riigitola

"Me elame 21. sajandis, kus tugevad presidendid ongi avatud ühiskonnale, vaba vaimu taimelavale üsna ohtlik nähtus. Vaadake Putinilt või mõelge kui päältnäha psühhopaatse olekuga ja igasuguse empaatiata Trump USAs võimule saab. Kole," kirjutab Jürgen Rooste oma arvamuusloos ERR-i kultuuriportaalile.

Toimetaja: Greete Palmiste, Hanna SamosonKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics