Erdogan määras ametisse Türgi uue valitsuse ({{commentsTotal}})

Türgi uus peaminister Binali Yildirim 24. mail parlamendis.
Türgi uus peaminister Binali Yildirim 24. mail parlamendis. Autor/allikas: Umit Bektas/Reuters/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan kiitis teisipäeval heaks uue valitsuse, mida juhib peaminister Binali Yildirim.

Yildirim, kes vahetab välja Ahmet Davutoglu, kuulutas kabineti koosseisu välja teisipäeval pärast kohtumist presidendiga, vahendas BNS.

Suurem osa seniseid ministreid säilitab ametikoha, kuid välja vahetati Euroopa Liidu asjade minister.

Nii jäävad ametisse välisminister Mevlut Cavusoglu, justiitsminister Bekir Bozdag, siseminister Efkan Ala ja asepeaminister majanduse alal Mehmet Simsek.

Suurima muudatusena saab EL-i asjade ministriks võimuerakonna pressiesindaja Omer Celik. Ta vahetab välja Volkan Bozkiri, kellega EL pidas läbirääkimisi migratsioonikriisi lahendamiseks.

Senise kaitseministri Ismet Yilmazi asemele määrati Fikri Isik ja uues valitsuses ei ole kohta senisel mõjuvõimsal asepeaministril Yalcin Akdoganil.

Erdogani väimees Berat Albayrak säilitab energiaministri kõrge ametikoha, ehkki räägiti võimalusest, et ta paigutatakse veel kõrgemale kohale.

Türgi valitsev Õigluse ja Arengu Partei (AKP) valis Erdogani liitlase Yildirimi pühapäeval uueks esimeheks Ahmet Davutoglu asemel, kes lahkus peaministri kohalt erimeelsuste tõttu presidendiga. Yildirim oli parteijuhi kohale ainus kandidaat.

Yildirim: Türgi vajab presidentaalset süsteemi ja põhiseaduse muutmist

Peaminister Yildirim lükkas täna tagasi väited, justkui sekkuks president Erdogan liigselt valitsuse tööprotsessi, ning rõhutas, et president täidab vaid oma riigipea kohustusi.

Küll aga märkis ta, et põhiseadus vajab kiiremas korras muutmist, sest põhiseadus peab väljendama senisest rohkem asjaolu, et riigipea on rahva poolt valitud. Erdogani lähedaseks liitlaseks olev Yildirim on ka varem korduvalt kinnitanud, et riigis tuleb kehtestada selge presidentaalne valitsemissüsteem, vahendas Reuters.

Oma esimeses parlamendi ees peetud kõnes lubas Yildirim ka seda, et sõjaväeoperatsioonid Kurdistani Töölispartei (PKK) vastu jätkuvad niikaua, kuni viimased loobuvad oma rünnakutest.

Türgi rahvuslaste erakonna Natsionalistlik Liikumine (MHP) juht Devlet Bahceli aga kordas täna oma lubadust, et tema erakond ei hakka Erdogani põhiseaduse muutmisel toetama. Ka teised opositsiooniparteid on varem oma vastuseisust teavitanud.

Toimetaja: Laur ViirandLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics