Erdogan määras ametisse Türgi uue valitsuse ({{commentsTotal}})

Türgi uus peaminister Binali Yildirim 24. mail parlamendis. Autor: Umit Bektas/Reuters/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan kiitis teisipäeval heaks uue valitsuse, mida juhib peaminister Binali Yildirim.

Yildirim, kes vahetab välja Ahmet Davutoglu, kuulutas kabineti koosseisu välja teisipäeval pärast kohtumist presidendiga, vahendas BNS.

Suurem osa seniseid ministreid säilitab ametikoha, kuid välja vahetati Euroopa Liidu asjade minister.

Nii jäävad ametisse välisminister Mevlut Cavusoglu, justiitsminister Bekir Bozdag, siseminister Efkan Ala ja asepeaminister majanduse alal Mehmet Simsek.

Suurima muudatusena saab EL-i asjade ministriks võimuerakonna pressiesindaja Omer Celik. Ta vahetab välja Volkan Bozkiri, kellega EL pidas läbirääkimisi migratsioonikriisi lahendamiseks.

Senise kaitseministri Ismet Yilmazi asemele määrati Fikri Isik ja uues valitsuses ei ole kohta senisel mõjuvõimsal asepeaministril Yalcin Akdoganil.

Erdogani väimees Berat Albayrak säilitab energiaministri kõrge ametikoha, ehkki räägiti võimalusest, et ta paigutatakse veel kõrgemale kohale.

Türgi valitsev Õigluse ja Arengu Partei (AKP) valis Erdogani liitlase Yildirimi pühapäeval uueks esimeheks Ahmet Davutoglu asemel, kes lahkus peaministri kohalt erimeelsuste tõttu presidendiga. Yildirim oli parteijuhi kohale ainus kandidaat.

Yildirim: Türgi vajab presidentaalset süsteemi ja põhiseaduse muutmist

Peaminister Yildirim lükkas täna tagasi väited, justkui sekkuks president Erdogan liigselt valitsuse tööprotsessi, ning rõhutas, et president täidab vaid oma riigipea kohustusi.

Küll aga märkis ta, et põhiseadus vajab kiiremas korras muutmist, sest põhiseadus peab väljendama senisest rohkem asjaolu, et riigipea on rahva poolt valitud. Erdogani lähedaseks liitlaseks olev Yildirim on ka varem korduvalt kinnitanud, et riigis tuleb kehtestada selge presidentaalne valitsemissüsteem, vahendas Reuters.

Oma esimeses parlamendi ees peetud kõnes lubas Yildirim ka seda, et sõjaväeoperatsioonid Kurdistani Töölispartei (PKK) vastu jätkuvad niikaua, kuni viimased loobuvad oma rünnakutest.

Türgi rahvuslaste erakonna Natsionalistlik Liikumine (MHP) juht Devlet Bahceli aga kordas täna oma lubadust, et tema erakond ei hakka Erdogani põhiseaduse muutmisel toetama. Ka teised opositsiooniparteid on varem oma vastuseisust teavitanud.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.