Egiptuse ametnik: väited reisilennuki plahvatamise kohta ei pea paika ({{commentsTotal}})

Egiptuse relvajõudude poolt avaldatud foto Vahemerelt leitud tükkidest. Autor: AFP/Scanpix

Egiptuse kriminalistide juhtiv ametnik lükkas tagasi meedias levima hakanud väiteid, justkui oleks EgyptAiri lennukatastroofis hukkunute surnukehade esialgsel uurimisel leitud jälgi, mis viitavad plahvatusele.

"Kõik, mis selle teema kohta on kirjutatud, on täielik vale ning tegu on oletustega, mis pole pärit kriminalistika ja kohtumeditsiini ametkonnast," rõhutas ametkonna juht Hesham Abdelhamid riikliku uudisteagentuuri MENA ja Reutersi vahendusel.

Sellest, et Vahemerest leitud surnukehadelt olevat leitud plahvatuse jälgi, kirjutasid täna mitmed meediaväljaanded.

Näiteks rääkis üks uurimisega seotud anonüümne allikas AP-le, et ta oli Kairos isiklikult EgyptAiri katastroofis hukkunu jäänuseid uurinud ja tema hinnangul võis lennuki allakukkumise põhjustada plahvatus. Plahvatust pidas ta enda sõnul tõenäoliseks eelkõige seetõttu, et tükke oli kokku umbes 80 ning ühtegi suuremat kehaosa - näiteks pead või kätt - pole seni leitud.

Reutersiga rääkinud teine allikas aga rõhutas, et praeguste leidude põhjal ei saa veel teha mingeid järeldusi lennukatastroofi põhjuste kohta. Ka BBC-ga rääkinud lennundusekspert mainis, et praegusi leide saab seletada mitmel erineval viisil.

19. mai ööl jäi Vahemere kohal kadunuks EgyptAiri lend MS804, mis oli teel Pariisist Kairosse. Reisilennuki Airbus A320-232 pardal oli kokku 66 inimest - 56 reisijat, seitse meeskonnaliiget ja kolm turvatöötajat.

Suure otsinguoperatsiooni käigus on seni leitud surnukehade tükke, pagasit ning lennuki tükke. Samas otsitakse endiselt lennuki suuremaid tükke ning musti kaste. Nädalavahetusel liitus otsingutega ka Egiptuse mereväe allveelaev.

Endiselt on aga segased reisilennuki viimaseid manöövreid puudutavad väited - kui Kreeka võimud on teatanud, et lennuk tegi ebatavalisi manöövreid, siis Egiptuse ametnike sõnul midagi sellist ei täheldatud. Samuti on saabunud vastuolulisi teateid selle kohta, kas lennukist saadeti ikkagi välja hädasignaal või mitte.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised