Egiptuse ametnik: väited reisilennuki plahvatamise kohta ei pea paika ({{commentsTotal}})

Egiptuse relvajõudude poolt avaldatud foto Vahemerelt leitud tükkidest.
Egiptuse relvajõudude poolt avaldatud foto Vahemerelt leitud tükkidest. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Egiptuse kriminalistide juhtiv ametnik lükkas tagasi meedias levima hakanud väiteid, justkui oleks EgyptAiri lennukatastroofis hukkunute surnukehade esialgsel uurimisel leitud jälgi, mis viitavad plahvatusele.

"Kõik, mis selle teema kohta on kirjutatud, on täielik vale ning tegu on oletustega, mis pole pärit kriminalistika ja kohtumeditsiini ametkonnast," rõhutas ametkonna juht Hesham Abdelhamid riikliku uudisteagentuuri MENA ja Reutersi vahendusel.

Sellest, et Vahemerest leitud surnukehadelt olevat leitud plahvatuse jälgi, kirjutasid täna mitmed meediaväljaanded.

Näiteks rääkis üks uurimisega seotud anonüümne allikas AP-le, et ta oli Kairos isiklikult EgyptAiri katastroofis hukkunu jäänuseid uurinud ja tema hinnangul võis lennuki allakukkumise põhjustada plahvatus. Plahvatust pidas ta enda sõnul tõenäoliseks eelkõige seetõttu, et tükke oli kokku umbes 80 ning ühtegi suuremat kehaosa - näiteks pead või kätt - pole seni leitud.

Reutersiga rääkinud teine allikas aga rõhutas, et praeguste leidude põhjal ei saa veel teha mingeid järeldusi lennukatastroofi põhjuste kohta. Ka BBC-ga rääkinud lennundusekspert mainis, et praegusi leide saab seletada mitmel erineval viisil.

19. mai ööl jäi Vahemere kohal kadunuks EgyptAiri lend MS804, mis oli teel Pariisist Kairosse. Reisilennuki Airbus A320-232 pardal oli kokku 66 inimest - 56 reisijat, seitse meeskonnaliiget ja kolm turvatöötajat.

Suure otsinguoperatsiooni käigus on seni leitud surnukehade tükke, pagasit ning lennuki tükke. Samas otsitakse endiselt lennuki suuremaid tükke ning musti kaste. Nädalavahetusel liitus otsingutega ka Egiptuse mereväe allveelaev.

Endiselt on aga segased reisilennuki viimaseid manöövreid puudutavad väited - kui Kreeka võimud on teatanud, et lennuk tegi ebatavalisi manöövreid, siis Egiptuse ametnike sõnul midagi sellist ei täheldatud. Samuti on saabunud vastuolulisi teateid selle kohta, kas lennukist saadeti ikkagi välja hädasignaal või mitte.

Toimetaja: Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema