Fotod ja videod: Idomeni laagri tühjendamine on seni kulgenud rahulikult ({{commentsTotal}})

Kreeka võimud alustasid täna Makedoonia piiri ääres asuva Idomeni mitteametliku migrantidelaagri tühjendamist. Seni on operatsioon kulgenud ilma suuremate vahejuhtumiteta.

Omaalgatuslikus telklaagris on juba mitmeid kuid elanud tuhandeid migrante ja põgenikke, kes soovivad edasi liikuda rikkamatesse Euroopa riikidesse, kuid kes Makedoonia ja teiste Balkani poolsaare riikide piiride sulgemise tõttu on Kreeka territooriumile "lõksu" jäänud, vahendasid Yle ja "Aktuaalne kaamera".

Kreeka võimud soovivad inimesed paigutada ümber teistesse, ametlikesse põgenikelaagritesse. Esialgsete plaanide kohaselt kestab operatsioon umbes 10 päeva.

Ajakirjanikke pole täna laagrile eriti lähedale lubatud, kuid Kreekas viibiva Yle ajakirjaniku Sara Saure sõnul on protsess seni kulgenud suuremate probleemideta.

Laagri tühjendamist valvatakse suurte jõududega - kohale on saadetud politseinikke kogu Kreekast, osa kannab märulipolitsei varustust ning operatsioonil hoitakse silma peal ka helikopteritelt. Võimud on korduvalt rõhutanud, et neil on õigus ja valmisolek ülesande täitmiseks ka jõudu kasutada.

Juba varem õnnestus ametnikel veenda umbes 3000 inimest, kelle seas oli ka palju lastega perekondi, et nad piiriäärsest mitteametlikust laagrist ära koliksid. Idomeni laagrisse ja selle lähistele on praeguste hinnangute kohaselt jäänud umbes 8500 migranti ja põgenikku. "Tänase päeva jooksul on ümber paigutatud rohkem kui 600 inimest," märkis Saure.

"Laagrisse on saadetud ka tõlke, kes selgitavad inimestele, et võimaluse varjupaika taotleda ja pääseda Euroopa Liidu sisese ümberpaigutusprogrammi saab vaid Euroopa Liidu ametlikke kanaleid pidi," rääkis Yle ajakirjanik.

Kreekale kuuluvatel saartel on hetkel samuti umbes 8500 migranti ning esialgsed nn hotspot-keskused on juba täis, mis tähendab, et inimesi tuleb ka mujal majutada.

Kõige suuremaks probleemiks on see, et varjupaigataotluste menetlemine kulgeb endiselt väga aeglases tempos - ametnikke on vähe ning peaaegu kõik Süüriast pärit inimesed on keelduvad otsused edasi kaevanud.

"Näiteks Chiose saarel on 5 põgenikku pidanud juba nädal aega näljastreiki. Ning kõige suuremas meeleheites inimesed on üritanud isegi Türgi poole tagasi ujuda," kirjeldas menetluse aeglusest tingitud protestimeeleolusid. 

Toimetaja: Laur Viirandeesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics