USA: kurdi-araabia allianss alustas operatsioone Raqqast põhjas ({{commentsTotal}})

SDF-i võitlejad. Autor: Delil Souleiman/AFP/Scanpix

USA toel Süürias tegutsev kurdi ja araabia võitlejate ühendus on hakanud Raqqa linnast põhja jäävat ala äärmusrühmituse ISIS võitlejaist puhastama, kinnitas Ühendriikide ametnik teisipäeval.

"SDF (Süüria Demokraatlikud Jõud) on alustanud operatsioone põhjapoolse maapiirkonna puhastamiseks, avaldades survet Raqqale," ütles USA vägede pressiesindaja Bagdadis Steve Warren.

Raqqa on ISIS-e "pealinn" ja tähtsaim tugipunkt Süürias.

USA väed teevad "mitme tuhande" SDF-i võitleja toetuseks õhurünnakuid. Osa võitlejaist on saanud Ühendriikidelt väljaõppe ja relvad.

Warren ütles, et operatsioon algas teisipäeval ja seni ei ole SDF-i väed hõreda asustusega piirkonnas ISIS-e poolt kuigivõrd vastupanu leidnud.

Raqqas arvatakse olevat umbes 3000-5000 ISIS-e võitlejat. Warreni sõnul ei ole veel teada, millal alustatakse pealetungi linnale endale.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.