Austria Vabaduspartei: me oleme tugevamad kui kunagi varem ({{commentsTotal}})

Vabaduspartei presidendikandidaat Norbert Hofer (vasakul) ja erakonna juht Heinz-Christian Strache.
Vabaduspartei presidendikandidaat Norbert Hofer (vasakul) ja erakonna juht Heinz-Christian Strache. Autor/allikas: Heinz-Peter Bader/Reuters/Scanpix

Austria Vabaduspartei (FPÖ) on presidendivalimiste kaotusest hoolimata tugevam kui kunagi varem, kuulutas erakonna esimees Heinz-Christian Strache teisipäeval.

Roheliste toel kandideerinud Alexander van der Bellen võitis presidendivalimiste teises voorus napilt paremäärmuslasest võistlejat Norbert Hoferit.

Strache sõnul on võimalik, et tulemused vaidlustatakse, sest partei on saanud sotsiaalmeedias toetajailt palju teateid rikkumistest.

Van der Bellen kogus 50,3 ja Hofer 49,7 protsenti häältest. Vahe oli vaid 31 026 häält.

"Austrias on juba koitnud uus poliitiline ajastu. Me oleme juba mitu korda ajalugu kirjutanud, me oleme tugevamad kui kunagi varem," ütles FPÖ juht teisipäeval Viinis.

"Me oleme saavutanud edu kogu krigiseva süsteemi vastu."

Strache ütles, et kui keegi tõlgendab valimistulemust FPÖ kaotusena, nagu seda tegi meedia, ei ole ta asjast lihtsalt õigesti aru saanud.

FPÖ esiletõus on seotud populismi peatõstmisega kõikjal Euroopas ning erakond toitub rändekriisist ja majandusseisakust. Tema valijad on pemiselt vaesemad ja madalama haridustasemega inimesed.

Hofer (45) esindab erakonna inimsõbralikumat ja mõõdukamat suunda, kuid on siiski seisukohal, et islamil ei ole Austrias kohta, nagu ka samasooliste abielul. Ta on öelnud, et kui Austria ei oleks juba Euroopa Liidu liige, hääletaks tema liitumise vastu.

Teisipäeval ütles ta, et tugev esinemine valimistel näitab, et 1950. aastatel endiste natside loodud erakond, mida 1990. aastatel juhtis vastuoluline Jörg Haider, on kõike muud kui "paremäärmuslik".

"Paremäärmuslik partei ei saaks rohkem kui kaks protsenti. Nii palju on rumalaid inimesi," sõnas Hofer.

FPÖ ootab nüüd juba 2018. aasta üldvalimisi, sest arvamusküsitlustes juhib ta praegu rohkem kui 30-protsendise toetusega kahe tsentristliku valitsuserakonna ees.

"Ma teen kõik, mis minu võimuses, et tagada FPÖ-le järgmistel parlamendivalimistel võit rohem kui kolmandikuga häältest. Meid on siis võimatu valitsusest välja jätta," kuulutas Hofer.

Allikas: BNSERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema