Austria Vabaduspartei: me oleme tugevamad kui kunagi varem ({{commentsTotal}})

Vabaduspartei presidendikandidaat Norbert Hofer (vasakul) ja erakonna juht Heinz-Christian Strache. Autor: Heinz-Peter Bader/Reuters/Scanpix

Austria Vabaduspartei (FPÖ) on presidendivalimiste kaotusest hoolimata tugevam kui kunagi varem, kuulutas erakonna esimees Heinz-Christian Strache teisipäeval.

Roheliste toel kandideerinud Alexander van der Bellen võitis presidendivalimiste teises voorus napilt paremäärmuslasest võistlejat Norbert Hoferit.

Strache sõnul on võimalik, et tulemused vaidlustatakse, sest partei on saanud sotsiaalmeedias toetajailt palju teateid rikkumistest.

Van der Bellen kogus 50,3 ja Hofer 49,7 protsenti häältest. Vahe oli vaid 31 026 häält.

"Austrias on juba koitnud uus poliitiline ajastu. Me oleme juba mitu korda ajalugu kirjutanud, me oleme tugevamad kui kunagi varem," ütles FPÖ juht teisipäeval Viinis.

"Me oleme saavutanud edu kogu krigiseva süsteemi vastu."

Strache ütles, et kui keegi tõlgendab valimistulemust FPÖ kaotusena, nagu seda tegi meedia, ei ole ta asjast lihtsalt õigesti aru saanud.

FPÖ esiletõus on seotud populismi peatõstmisega kõikjal Euroopas ning erakond toitub rändekriisist ja majandusseisakust. Tema valijad on pemiselt vaesemad ja madalama haridustasemega inimesed.

Hofer (45) esindab erakonna inimsõbralikumat ja mõõdukamat suunda, kuid on siiski seisukohal, et islamil ei ole Austrias kohta, nagu ka samasooliste abielul. Ta on öelnud, et kui Austria ei oleks juba Euroopa Liidu liige, hääletaks tema liitumise vastu.

Teisipäeval ütles ta, et tugev esinemine valimistel näitab, et 1950. aastatel endiste natside loodud erakond, mida 1990. aastatel juhtis vastuoluline Jörg Haider, on kõike muud kui "paremäärmuslik".

"Paremäärmuslik partei ei saaks rohkem kui kaks protsenti. Nii palju on rumalaid inimesi," sõnas Hofer.

FPÖ ootab nüüd juba 2018. aasta üldvalimisi, sest arvamusküsitlustes juhib ta praegu rohkem kui 30-protsendise toetusega kahe tsentristliku valitsuserakonna ees.

"Ma teen kõik, mis minu võimuses, et tagada FPÖ-le järgmistel parlamendivalimistel võit rohem kui kolmandikuga häältest. Meid on siis võimatu valitsusest välja jätta," kuulutas Hofer.

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.