Roomas kinni peetud Portugali luuretöötaja oli müünud Kremlile andmeid juba pikemat aega ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Eddie Keogh/Reuters/Scanpix

Uudisteagentuuri Lusa andmetel peeti laupäeval Itaalias kinni Portugali luureametnik, keda kahtlustatakse luureandmete müümises Venemaa eriteenistustele. Kohaliku meedia teatel olevat selline tegevus kestnud juba pikemat aega.

Teate kohaselt peeti Roomas kohalike võimude poolt Lissaboni palvel kinni kaks isikut. Üks neist on Portugali vastuluureteenistuse SIS (Serviço de Informações de Segurança) kõrge ametnik. Teine on aga Venemaa kodanik, kes on Lusa innitusel samuti luuretöötaja, vahendasid The Daily Telegraph ja The Local.

Portugali riigiprokuratuur teatas kommentaariks, et luureametniku ja "eriteenistusega seotud välisriigi kodaniku" kinnipidamine oli osa operatsioonist, mis lähtus kahtlustest, et "raha eest on antud edasi informatsiooni".

Uurimisega seotud allikas selgitas, et müügiks olnud salajane informatsioon puudutas Euroopa Liitu ja NATO-t.

Euroopa Liidu õigusalase koostöö üksus Eurojust omakorda märkis, et nii Eurojust kui ka Portugali ja Itaalia võimud tegid juhtumi raames väga tihedat koostööd.

Hetkel on kaks kinnipeetut vahi all ning peagi antakse nad Portugalile välja.

Meedia: meest hakati jälgima eelmisel aastal

Portugali meedia teatel on reetmises kahtlustatud luuretöötaja nimeks Frederico Carvalhão ning ta käis oma Venemaa kontaktisikutega korduvalt erinevates Euroopa linnades kokku saamas. Selline tegevus oli kestnud juba 2014. aastast ning meest olid tema Portugali kolleegid salaja jälginud eelmisest aastast alates.

Ka laupäeval, kui ta kinni peeti, oli ta parajasti Vene partnerile dokumente üle andmas. Ootamatult selgus, et Vene poolt esindanud luuretöötajal ei olnud diplomaatilist immuniteeti ning seega peeti ka tema kinni.

Carvalhão oli Portugali vastuluureteenistuses varem tõusnud lausa osakonnajuhataja ametikohale, kuid hiljem tekkisid tal mitmed distsiplinaarprobleemid ning mees suunati tööle luureinfo analüütikuks.

Väidetavalt oli tal ka mitmeid armusuhteid Ida-Euroopast ja Venemaalt pärit naisterahvastega ning ühe dokumendi eest küsis ta Venemaa esindajatelt 10 000 eurot. Salajasi dokumente ja palju sularaha leidsid võimuesindajad ka Carvalhão Lissabonis asuvast kodust.

Toimetaja: Laur Viirandeesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics