Peeter Rebane: järgmine samm oleks komandanditund ({{commentsTotal}})

Peeter Rebane
Peeter Rebane Autor/allikas: ERR

Ettevõtja Peeter Rebase sõnul on Tallinna linna algatus vanalinnas öise meelelahutuse teemal lahendusi otsida tervitatav, kuid lahendusi otsitakse keelamise võtmes ning see pendel liigub suure keelamise ja reguleerimise poole.

Rebane tõdes Eesti Päevalehe arvamusloos, et Tallinna vanalinna kui ühe peamise meelelahutustsooni avaliku korra probleemide tegelik põhjus on politseipatrullide vähesus kesklinnas.

"Probleemid tekivad ju üksikute end kõikvõimsana tundvate piduliste käitumishälvetest," nentis Rebane.

Tema sõnul oli varem patrulle linnas rohkem ja linn oli rahulikum, kuid nüüd öeldakse, et vastutama peavad baarid.

"Järgmine samm olekski komandanditund, sest baaril või turvafirmal ei ole tegelikult seaduslikku voli minna tänavale korda looma ja politseid mängima. Või kui seda neilt oodatakse, tuleks seadusi muuta," leidis Rebane.

Rebase sõnul ei saa ka vanalinnas ehk Tallinna peamisel meelelahustusalal elavad inimesed eeldada, et seal on vaikne nagu Nõmmel või Kadriorus. "Seega, kui inimene soovib elada keset pealinna turismiala, siis on ta ise teadlikult ümbritseva keskkonna valinud ja sellisel valikul on oma head ja vead," tõdes Rebane.

Toimetaja: Marek KuulMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema