Peeter Rebane: järgmine samm oleks komandanditund ({{commentsTotal}})

Peeter Rebane Autor: ERR

Ettevõtja Peeter Rebase sõnul on Tallinna linna algatus vanalinnas öise meelelahutuse teemal lahendusi otsida tervitatav, kuid lahendusi otsitakse keelamise võtmes ning see pendel liigub suure keelamise ja reguleerimise poole.

Rebane tõdes Eesti Päevalehe arvamusloos, et Tallinna vanalinna kui ühe peamise meelelahutustsooni avaliku korra probleemide tegelik põhjus on politseipatrullide vähesus kesklinnas.

"Probleemid tekivad ju üksikute end kõikvõimsana tundvate piduliste käitumishälvetest," nentis Rebane.

Tema sõnul oli varem patrulle linnas rohkem ja linn oli rahulikum, kuid nüüd öeldakse, et vastutama peavad baarid.

"Järgmine samm olekski komandanditund, sest baaril või turvafirmal ei ole tegelikult seaduslikku voli minna tänavale korda looma ja politseid mängima. Või kui seda neilt oodatakse, tuleks seadusi muuta," leidis Rebane.

Rebase sõnul ei saa ka vanalinnas ehk Tallinna peamisel meelelahustusalal elavad inimesed eeldada, et seal on vaikne nagu Nõmmel või Kadriorus. "Seega, kui inimene soovib elada keset pealinna turismiala, siis on ta ise teadlikult ümbritseva keskkonna valinud ja sellisel valikul on oma head ja vead," tõdes Rebane.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.