Kurdide ja araablaste ühendväed jätkavad pealetungi Raqqale ({{commentsTotal}})

USA toetusel tegutsev kurdi ja araabia võitlejate ühendus SDF (Süüria Demokraatlikud Jõud) alustas rünnakut ISIS-e poolt pealinnaks kuulutatud Raqqa suunas.

USA ning kurdide ja araablaste ühendus leppisid Raqqa ründamise plaanis kokku mõned päevad tagasi, vahendasid ERR-i teleuudised.

Raqqa langes ISIS-e kätte kolm aastat tagasi ja terroristlik liikumine on selle nimetanud oma pealinnaks. Raqqas arvatakse olevat umbes 3000-5000 ISIS-e võitlejat.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kinnitas eile, et Moskva on valmis kooskõlastama pealetungi nii SDF-i kui ka USA juhitava koalitsiooniga.

Süüria inimõigusaktivistid on teatanud, et ISIS kasutab Raqqas tsiviilisikuid inimkilpidena ning et ISIS-e võitlejad varjuvad inimesi täis korterelamutesse ja koolidesse, kust nad annavad tuld oma vastaste pihta.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.