Rootsi kohus jättis Assange'i vahistamismääruse jõusse ({{commentsTotal}})

Julian Assange Londonis Ecuadori saatkonnas.
Julian Assange Londonis Ecuadori saatkonnas. Autor/allikas: Ben Stansall/AFP/Scanpix

Rootsi ringkonnakohus jättis Wikileaksi asutaja Julian Assange'i vahistamismääruse tühistamata.

Rootsi võimud soovivad endiselt üle kuulata 44-aastast austraallast Julian Assange'i, keda Rootsi politsei kahtlustab 2010. aastal aset leidnud vägistamisjuhtumis, vahendas Reuters.

"Ringkonnakohtu hinnangul on Julian Assange'i suhtes kogutud piisavalt asitõendeid, et teda vägistamises kahtlustada. Samuti on risk, et Assange võib põgeneda või vältida mõnel muul viisil kohtu ette astumist," põhjendas kohus oma otsust.

Assange on seni vältinud Rootsile välja andmist ning viibib hetkel Ecuadori saatkonnas Londonis, mille rõdult on ta ka avalikke pöördumisi teinud. Assange on varjanud end saatkonnahoones alates 2012. aastast.

Wikileaksi looja kardab, et seksuaalkuritegude süüdistuse alusel Rootsile väljaandmise korral tahetakse ta tegelikult suunata Ühendriikidesse, kus teda ähvardab kohus USA salajaste dokumentide avaldamise eest alates aastast 2010.

Toimetaja: Allan RajaveeLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics