Tartu abilinnapea: Lember ei määranud Raadi konkursitingimusi ({{commentsTotal}})

Tartu abilinnapea Jarno Laur (SDE). Autor: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Korruptsioonikahtlustuse alusel kinni peetud Tartu abilinnapea Kajar Lember taandas end Raadi arenduse ideekonkursi üksikasjade aruteludest ning ei saanud sellega tekitada endale ettevõtluseks soodsaid tingimusi, kinnitas Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Lemberi erakonnakaaslane, sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv Jarno Laur selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et siis, mil linnavalitsus otsustas Tartus Raadil, Eesti Rahva Muuseumi (ERM) lähedal olevate kinnistute arendamiseks ideekonkursi korraldada, taandas Lember end nii linnavalitsuses kui ka volikogus toimunud arutlustest.

"Olen otsustanud, et tahan ühe oma ideega osaleda. Leian, et konkursil osalemine tekitaks huvide konflikti, olengi seetõttu otsustanud abilinnapea ameti maha panna ja mingiks ajaks keskenduda erasektorile," on Lember varem oma ametikohast loobumist põhjendanud.

ERMi juurde viiva tänava äärsete kinnistute Roosi 83 ja Roosi 84 arendusõigusest loobus hiljuti Neinar Seli. Seepeale otsustati korraldada avalik ideekonkurss, millega loodetakse leida projekt, mis oleks seotud kas kultuuri, turismi või spordiga ja võimalik eriotstarbeliselt kasutada. Hooned on endised lennukiangaarid, mis Jarno Lauri sõnul tuleb kindlasti kasutuses hoida ja säilitada.

Tartu abilinnapead ja erakonnakaaslased Jarno Laur (hallis pintsakus) ja Kajar Lember (mustas pintsakus) linnavolikogu istungil, mil Lember teatas tagasiastumisest. Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Laur kinnitas, et kuna linnavalitsus tegi konkursitingimused ilma Lemberi osaluseta, on välistatud, et Lember oleks linnaametnikuna endale tulu kindlustanud. Ta lisas, et Raadi konkursi väljatöötamine on olnud nii avalik kui võimalik, kaasates otsutusse ka volikogu. "Läbipaistvuse seisukohalt peaks need protsessid olema sellised, et nad ei jäta ruumi susserdamiseks või mõjutamiseks," lausus Laur Vikerraadios.

Laur ei vastanud küsimusele, kuivõrd suureks ta Eesti omavalitsuses korruptsiooni riski hindab. "Kui on ka vaid üks korruptsioonijuhtum, on see suur probleem, sest korruptsioon on suur probleem," sõnas ta.

Lember esitas abilinnapea ametikohalt tagasi astumise avalduse juba 12. mail. SDE Tartu piirkonna juhatus ja fraktsioon otsustasid, et Lemberi asemel asub abilinnapea ametisse Jaan Õunapuu. Uus abilinnapea on plaanis ametisse nimetada 9. juuni istungil, mis oli paika pandud juba enne Lemberile korruptsioonikahtlustuse esitamist.

Toimetaja: Greete PalmisteFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.