Tartu abilinnapea: Lember ei määranud Raadi konkursitingimusi ({{commentsTotal}})

Tartu abilinnapea Jarno Laur (SDE).
Tartu abilinnapea Jarno Laur (SDE). Autor/allikas: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Korruptsioonikahtlustuse alusel kinni peetud Tartu abilinnapea Kajar Lember taandas end Raadi arenduse ideekonkursi üksikasjade aruteludest ning ei saanud sellega tekitada endale ettevõtluseks soodsaid tingimusi, kinnitas Tartu abilinnapea Jarno Laur.

Lemberi erakonnakaaslane, sotsiaaldemokraatlikku erakonda (SDE) kuuluv Jarno Laur selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et siis, mil linnavalitsus otsustas Tartus Raadil, Eesti Rahva Muuseumi (ERM) lähedal olevate kinnistute arendamiseks ideekonkursi korraldada, taandas Lember end nii linnavalitsuses kui ka volikogus toimunud arutlustest.

"Olen otsustanud, et tahan ühe oma ideega osaleda. Leian, et konkursil osalemine tekitaks huvide konflikti, olengi seetõttu otsustanud abilinnapea ameti maha panna ja mingiks ajaks keskenduda erasektorile," on Lember varem oma ametikohast loobumist põhjendanud.

ERMi juurde viiva tänava äärsete kinnistute Roosi 83 ja Roosi 84 arendusõigusest loobus hiljuti Neinar Seli. Seepeale otsustati korraldada avalik ideekonkurss, millega loodetakse leida projekt, mis oleks seotud kas kultuuri, turismi või spordiga ja võimalik eriotstarbeliselt kasutada. Hooned on endised lennukiangaarid, mis Jarno Lauri sõnul tuleb kindlasti kasutuses hoida ja säilitada.

Tartu abilinnapead ja erakonnakaaslased Jarno Laur (hallis pintsakus) ja Kajar Lember (mustas pintsakus) linnavolikogu istungil, mil Lember teatas tagasiastumisest. Foto: Margus Ansu/Postimees/Scanpix

Laur kinnitas, et kuna linnavalitsus tegi konkursitingimused ilma Lemberi osaluseta, on välistatud, et Lember oleks linnaametnikuna endale tulu kindlustanud. Ta lisas, et Raadi konkursi väljatöötamine on olnud nii avalik kui võimalik, kaasates otsutusse ka volikogu. "Läbipaistvuse seisukohalt peaks need protsessid olema sellised, et nad ei jäta ruumi susserdamiseks või mõjutamiseks," lausus Laur Vikerraadios.

Laur ei vastanud küsimusele, kuivõrd suureks ta Eesti omavalitsuses korruptsiooni riski hindab. "Kui on ka vaid üks korruptsioonijuhtum, on see suur probleem, sest korruptsioon on suur probleem," sõnas ta.

Lember esitas abilinnapea ametikohalt tagasi astumise avalduse juba 12. mail. SDE Tartu piirkonna juhatus ja fraktsioon otsustasid, et Lemberi asemel asub abilinnapea ametisse Jaan Õunapuu. Uus abilinnapea on plaanis ametisse nimetada 9. juuni istungil, mis oli paika pandud juba enne Lemberile korruptsioonikahtlustuse esitamist.

Toimetaja: Greete PalmistePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics