Audiogalerii 25. mail: Lemberi kahtlustusest, Karis lekitamisest, Savtšenko koju saabumisest ja Nestori otsusest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 25. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Kahtlustus: Lember oli osaline miljonitesse ulatuvas eurotoetuste petuskeemis

Täna selgus, et Tartu abilinnapea Kajar Lember oli seotud skeemiga, mille abil jagati 2,1 miljonit euroraha viisil, et toetuse taotlejad hiilisid pettuse teel omaosaluse maksmisest kõrvale.

Lember on kahtlustuse põhjal toime pannud soodustuskelmusi oma äriühingute kaudu, mis on taotlenud erinevaid toetusi suurusjärgus 850 000 euro ulatuses.

Karis: riigisaladusega kaetud dokumentide lekitamine ei ole normaalne ja takistab arutelu

Riigikontrolör Alar Karise hinnangul tuleks Eestis pöörata rohkem tähelepanu tähtsate dokumentide lekkimisele.

Karis märkis, et kuna kardetakse salajaseks kuulutatud materjalide levimist, püütakse seda vältida, mistõttu jagatakse materjale võimalikult viimasel hetkel. See aga tähendab, et otsuseid tehakse pealiskaudse teadmise põhjal.

Otseülekanne: Nadia Savtšenko saabus Kiievisse

Täna maandus Venemaal Doni-äärses Rostovis Ukraina presidendi Petro Porošenko ametilennuk, et tuua Venemaal vangi mõistetud Ukraina õhuväelane Nadia Savtšenko tagasi koju.

Savtšenko vahetati kahe Vene eriväelase vastu, kellele Porošenko äsja ka armu andis.

Natuke enne kella 15 saabus lennuk Savtšenkoga Kiievisse, Vene sõjaväeluurajad toodi aga Putini ametilennukiga Moskvasse.

Eiki Nestor: olen otsuse teinud ja kandideerin presidendiks

Riigikogu spiiker sotsiaaldemokraat Eiki Nestor teatas, et on otsuse langetanud ning kandideerib presidendiks. Tema sõnul peaks sotsiaaldemokraatlik erakond tema kandidatuurile toetust avaldama järgmise kahe nädala jooksul.

Enda tugevusena näeb Nestor enda poliitilist kogemust ning kinnitas, et temast saaks kõigile avatud president, kuid ametisse saades ei muudaks ta inimesena oma poliitilisi väärtusi ja maailmavaadet.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.