Prantsuse ja Itaalia ettevõtted aitavad otsida EgyptAiri musti kaste ({{commentsTotal}})

EgyptAiri rusud.
EgyptAiri rusud. Autor/allikas: Egyptian military/AFP/Scanpix

Egiptus saab abi ühelt Prantsusmaa ja ühelt Itaalia ettevõttelt 19. mail alla kukkunud EgyptAiri reisilennuki mustade kastide otsimisel, teatas lennufirma.

Vahemerre kukkunud EgyptAiri pardal oli 66 inimest. Ligi nädala jooksul ei ole uurijatel tekkinud selget pilti sellest, mis lennukiga juhtus, vahendas Reuters.

EgyptAiri juhataja Safwat Moslem ei nimetanud ettevõtteid, kes appi saabuvad, kuid tema sõnul on nad suutelised viima otsinguid läbi ka 3000 meetri sügavusel.

Nii lennukit kui ka selle musta kasti salvestisi, mis võivad selgitada, miks Pariisist Kairosse teel olnud lennuk Egiptuse õhuruumi sisenedes alla kukkus, ei ole leitud. 

Arvatakse, et lennuki mustad kastid on kuni 3000 meetri sügavusel mere põhjas, arvestades signaale, mis kord sekundi jooksul välja antakse. Signaalide andmine peaks kestma 30 päeva.

Merendusekspertide sõnul tuleks kuni 2000 meetri sügavusele merre viia hüdrofon, mis suudaks mustadest kastidest tulevaid signaale tuvastada. 

Egiptuse uurimiskomisjoni allikad ütlesid täna, et lennukil ei leitud enne Pariisist õhku tõusmist ühtegi tehnilist probleemi. Allika sõnul kadus lennuk radarilt vähem kui minut pärast Egiptuse õhuruumi sisenemist. Samuti ütles allikas, vastupidiselt Kreeka väidetele, et lennuk ei teinud enne allakukkumist järske pöördeid.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema