Prantsuse ja Itaalia ettevõtted aitavad otsida EgyptAiri musti kaste ({{commentsTotal}})

EgyptAiri rusud. Autor: Egyptian military/AFP/Scanpix

Egiptus saab abi ühelt Prantsusmaa ja ühelt Itaalia ettevõttelt 19. mail alla kukkunud EgyptAiri reisilennuki mustade kastide otsimisel, teatas lennufirma.

Vahemerre kukkunud EgyptAiri pardal oli 66 inimest. Ligi nädala jooksul ei ole uurijatel tekkinud selget pilti sellest, mis lennukiga juhtus, vahendas Reuters.

EgyptAiri juhataja Safwat Moslem ei nimetanud ettevõtteid, kes appi saabuvad, kuid tema sõnul on nad suutelised viima otsinguid läbi ka 3000 meetri sügavusel.

Nii lennukit kui ka selle musta kasti salvestisi, mis võivad selgitada, miks Pariisist Kairosse teel olnud lennuk Egiptuse õhuruumi sisenedes alla kukkus, ei ole leitud. 

Arvatakse, et lennuki mustad kastid on kuni 3000 meetri sügavusel mere põhjas, arvestades signaale, mis kord sekundi jooksul välja antakse. Signaalide andmine peaks kestma 30 päeva.

Merendusekspertide sõnul tuleks kuni 2000 meetri sügavusele merre viia hüdrofon, mis suudaks mustadest kastidest tulevaid signaale tuvastada. 

Egiptuse uurimiskomisjoni allikad ütlesid täna, et lennukil ei leitud enne Pariisist õhku tõusmist ühtegi tehnilist probleemi. Allika sõnul kadus lennuk radarilt vähem kui minut pärast Egiptuse õhuruumi sisenemist. Samuti ütles allikas, vastupidiselt Kreeka väidetele, et lennuk ei teinud enne allakukkumist järske pöördeid.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.