USA välisministeeriumi audit kritiseerib Clintoni e-posti kasutust ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton
Hillary Clinton Autor/allikas: Mario Anzuoni/Reuters/Scanpix
{{1464190423000 | amCalendar}}

Välisministeeriumi peainspektor andis välja kriitilise analüüsi Hillary Clintoni e-posti kasutamise kohta välisministriametis. Auditis märgitakse, et Clinton ei palunud õiguslikku heakskiitu sellele, et ta kasutab oma privaatset e-posti serverit ja et välisministeeriumi töötajad ei oleks seda julgeolekuriskide tõttu heaks kiitnud.

Peainspektor leidis, et eraserveri kasutamine ei olnud sobilik dokumentide kaitsmise viis ja et Clintoni tegevus ei vastanud välisministeeriumi poliitikale, vahendas The Washington Post.

Auditis öeldakse, et Clinton oleks pidanud oma nelja ametiaasta jooksul e-kirjad välja printima ja alles hoidma või andma tööga seotud kirjavahetuse üle koheselt pärast ametist tagasi astumist 2013. aasta veebruaris. Selle asemel andis Clinton oma kirjavahetuse üle 2014. aasta detsembris.

Audit leidis, et Clintoni kõrget nõunikku hoiatati 2010. aastal, et süsteem ei pruugi õigesti dokumente kaitsta, kuid viimane lükkas hoiatuse tagasi, viidates, et süsteem vastab seadusele.

83 lehekülje pikkune audit vaatas üle viie välisministri e-posti kasutuse ja tegi järelduse, et üldiselt on olnud kirjade registri pidamine aastaid ebaühtlane. 

Eriti kriitiline on audit Colin Powelli suhtes, kes on avalikult tunnistanud, et kasutas töö käigus isiklikku e-posti kontot ehk ei järginud samuti välisministeeriumi poliitikat.

Häkker tunnistas end süüdi

Rumeenia arvutihäkker, kes paljastas Hillary Clintoni eraserveri, tunnistas end häkkimises süüdi, vahendas Reuters välisministeeriumi teadet. Tema karistus määratakse 1. septembril.

Marcel Lazar ehk "Guccifer" väitis hiljuti meedias, et pääses lihtsalt ligi Clintoni e-posti eraserverile. Justiitsministeerium tema väiteid ei kinnitanud ja politseiuurijad ei ole selle kohta tõendeid leidnud.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema