USA välisministeeriumi audit kritiseerib Clintoni e-posti kasutust ({{commentsTotal}})

Hillary Clinton Autor: Mario Anzuoni/Reuters/Scanpix
{{1464190423000 | amCalendar}}

Välisministeeriumi peainspektor andis välja kriitilise analüüsi Hillary Clintoni e-posti kasutamise kohta välisministriametis. Auditis märgitakse, et Clinton ei palunud õiguslikku heakskiitu sellele, et ta kasutab oma privaatset e-posti serverit ja et välisministeeriumi töötajad ei oleks seda julgeolekuriskide tõttu heaks kiitnud.

Peainspektor leidis, et eraserveri kasutamine ei olnud sobilik dokumentide kaitsmise viis ja et Clintoni tegevus ei vastanud välisministeeriumi poliitikale, vahendas The Washington Post.

Auditis öeldakse, et Clinton oleks pidanud oma nelja ametiaasta jooksul e-kirjad välja printima ja alles hoidma või andma tööga seotud kirjavahetuse üle koheselt pärast ametist tagasi astumist 2013. aasta veebruaris. Selle asemel andis Clinton oma kirjavahetuse üle 2014. aasta detsembris.

Audit leidis, et Clintoni kõrget nõunikku hoiatati 2010. aastal, et süsteem ei pruugi õigesti dokumente kaitsta, kuid viimane lükkas hoiatuse tagasi, viidates, et süsteem vastab seadusele.

83 lehekülje pikkune audit vaatas üle viie välisministri e-posti kasutuse ja tegi järelduse, et üldiselt on olnud kirjade registri pidamine aastaid ebaühtlane. 

Eriti kriitiline on audit Colin Powelli suhtes, kes on avalikult tunnistanud, et kasutas töö käigus isiklikku e-posti kontot ehk ei järginud samuti välisministeeriumi poliitikat.

Häkker tunnistas end süüdi

Rumeenia arvutihäkker, kes paljastas Hillary Clintoni eraserveri, tunnistas end häkkimises süüdi, vahendas Reuters välisministeeriumi teadet. Tema karistus määratakse 1. septembril.

Marcel Lazar ehk "Guccifer" väitis hiljuti meedias, et pääses lihtsalt ligi Clintoni e-posti eraserverile. Justiitsministeerium tema väiteid ei kinnitanud ja politseiuurijad ei ole selle kohta tõendeid leidnud.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.