Kesk-Euroopa riigid on valmis viima vägesid NATO koosseisus Baltimaadesse ({{commentsTotal}})

USA õhujõudude hävituslennuk F-22, NATO lipp. Autor: Ints Kalnins/Reuters/Scanpix

Visegradi gruppi kuuluvad neli Kesk-Euroopa riiki on valmis viima oma sõdurid NATO vägede koosseisus Balti riikidesse, teatati allkirjastatud deklaratsiooniga.

Tšehhi, Ungari, Slovakkia ja Poola avalduses seisab, et nende riikide kaitsejõudude juhid töötavad välja sõdurite Baltimaadesse saatmise plaani, mida tutvustatakse juulis Varssavis NATO tippkohtumisel.

Roteeruv kohalolu peaks algama 1. jaanuaril 2017 ning Kesk-Euroopa riikide tegevus keskendub väljaõppele ja õppustele.

Visegradi nelik toetab NATO kohalolu suurendamist Poolas ja Balti riikides, mis näevad Venemaas ohtu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.