Savtšenko vabastamise päeval teatati kahe Ukraina sõduri vangilangemisest ({{commentsTotal}})

Ukraina sõdurid Luganski oblastis
Ukraina sõdurid Luganski oblastis Autor/allikas: Anatolii Stepanov/AFP/Scanpix

Eile ehk päeval, mil saabus tagasi kodumaale Venemaal vangis olnud õhuväelane ja rahvasaadik Nadia Savtšenko, oldi Kiievis sunnitud teatama, et Donbassis langes Kremli-meelsete võitlejate kätte vangi kaks Ukraina sõdurit.

Kiievis toimunud briifingul selgitas presidendi administratsiooni terrorismivastase operatsiooni (ATO) pressiesindaja Andri Lõssenko, et valitsusväelased võeti vastase poolt vangi Donetski linna lähistel, vahendas Unian.

"Praegu viibivad nad Donetskis. Ukraina võimud ja kindralstaap teevad pingutusi meeste vabastamise nimel," lisas polkovnik Lõssenko.

Eelnenud ööpäeval sai Donbassi konfliktitsoonis, täpsemalt Avdijivka piirkonnas haavata kaks Ukraina sõdurit.

Valitsusvägede positsioone tulistasid Kremli-meelsed jõud kokku 33 korral. Nagu tavaks on saanud, algas suurem tulistamine pärast pimeduse saabumist. Lisaks sagedasele käsirelvadest tulistamisele, kasutati ka granaadiheitjaid, miinipildujaid ja raketisüsteeme.

Häid uudiseid olevat peagi oodata ka kahe teise poliitvangi asjus

Lisaks Savtšenkole anti eile teada ka uudistest teiste ukrainlaste kohta, keda Venemaal kinni peetakse.

Rahvasaadik ja Kiievi esindaja kolmepoolses kontaktgrupis Irõna Geraštšenko ütles väljaandele 112 Ukraina, et lähiajal on oodata positiivseid arenguid ka kahe teise Venemaal kinni peetud ukrainlasest poliitvangi asjus. Tegemist on Juri Sološenko ja Gennadi Afanasjeviga ning väidetavalt võivad nad koju pääseda juba enne mai lõppu.

"On ilmselge, et Ukraina võimu ja presidendi jaoks on Savtšenko vabastamine väga tähtis, kuid see on ainult esimene samm kõigi ülejäänud Venemaal kinni peetavate poliitvangide vabastamisel," lausus Geraštšenko.

Ka president Porošenko ja Batkivštšõna rahvasaadik Savtšenko ise lubasid eilsel pressikonverentsil, et jätkavad tööd ülejäänud vangide vabastamise nimel.

Venemaa vanglates on hetkel umbes 10 Ukraina kodanikku, keda Kiiev peab poliitvangideks. Lisaks on suurem hulk sõdureid ja tsiviilisikuid vangis Donbassi Kremli-meelsete võitlejate käes.

Vene justiitsministeerium alustas meestega seotud menetlust juba aprilli alguses

Venemaa Föderatsiooni justiitsministeerium andis juba aprilli alguses föderaalsele karistuste täideviimise teenistusele (FSIN) korralduse valmistada ette dokumendid, mille alusel saaks anda Ukrainale üle neli Venemaal vangi mõistetud inimest, keda Kiiev ja lääneriigid peavad poliitvangideks. Üks nendest on ka tuntud režissöör Oleg Sentsov.

Vangid antakse Ukrainale üle tingimusel, et nad kannavad karistust edasi kodumaal, vahendasid RIA Novosti ja Unian 8. aprillil ministeeriumi pressiteenistust.

Samas rõhutati justiitsministeeriumist, et lõplikud otsused nendes küsimustes langetatakse Venemaa föderaalkohtunike poolt.

Justiitsministeeriumi pressiteenistuse kohaselt said nad Ukrainalt 7. aprillil taotluse anda üle kodumaal karistuse
kandmiseks neli inimest - A. A. Koltšenko, G.S. Afanassjev, O. G. Sentsov ja J. D. Sološenko.

Venemaa justiitsministeerium on varem korduvalt rõhutanud, et nende pädevuses on ainult juhtumid, mille puhul antakse üle inimesi, kes kannavad oma karistus edasi kodumaal. Venemaa justiitsminister Aleksandr Konovalov on siiski lisanud, et on olemas ka mitteametlikumaid viise diplomaatiliste kanalite vahendusel vange vahetada, kuid sellised juhtumid pole siis enam justiitsministeeriumi haldusalas.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics