USA 11 osariiki kaebas Obama administratsiooni nõudmised kohtusse ({{commentsTotal}})

Autor: Sara D. Davis/Getty Images/AFP/Scanpix

USA 11 osariiki kaebas kohtusse president Barack Obama administratsiooni nõudmised, mis reguleerivad transsooliste tualetikasutamist koolides, edastas kolmapäeval kohalik meedia.

Reeglite kohaselt peab transsoolistel olema endil õigus otsustada, millist tualetti nad kasutavad.

Osariikide hinnangul on aga selline korraldus "sotsiaalne eksperiment".

Mitu osariiki on viimasel ajal jõustanud seaduseid, mis piiravad transsooliste inimeste õigusi.

Obama on ähvardanud, et ei anna haridustoetust osariikidele, mis direktiivi ei täida. Näiteks Texas võib ilma jääda 10 miljardist dollarist haridusele.

"Obama administratsioon trambib USA põhiseadusel," ütles Texase kuberner Gregg Abbott.

Lisaks Texasele esitas kaebuse Alabama, Arixona, Georgia, Louisiana, Maine, Oklahoma, Tennessee, Utah, Lääne-Virginia ja Wisconsin.

Allikas: ERR/BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.