Zahhartšenko nimetas tingimused, mille täitmise korral võiks Donbass Ukrainaga uuesti ühineda ({{commentsTotal}})

DNR-i juht Aleksandr Zahhartšenko. Autor: Mikhail Sokolov/TASS/Scanpix

Kremli-meelsete Donbassi võitlejate üks liidreid ja nn Donetski Rahvavabariigi (DNR) juht Aleksandr Zahhartšenko teatas, et Donbassi territooriumide taasühinemine Ukrainaga on võimalik juhul, kui "likvideeritakse 2014. aasta riigipöörde tagajärjed".

"Ukraina peab uuesti saama riigiks ehk võim peab vahetuma ning tuleb mõista hukka 2014. aasta riigipööre. Tuleb läbi viia denatsifitseerimine, riigikorra taastamine, korraldada vabad valimised," vahendas Lenta DNR-i meediaväljundeid.

Samuti märkis ta, et Kiiev peab läbi viima põhiseadusliku reformi ning muutma Ukraina konföderatsiooniks.

"Alles pärast seda on loodud tingimused selleks, et meie Donetski Rahvavabariik alustaks läbirääkimisi Ukrainaga ühise eksistentsi asjus," rõhutas Zahhartšenko.

Zahhartšenko on möödunud aasta jooksul teinud mitmeid erinevaid avaldusi DNR-i tuleviku, kohalike valimiste ja võimalike Venemaaga ühinemise plaanide asjus.

Samas on analüütikud korduvalt rõhutanud, et nn Donetski ja Luganski Rahvavabariigi juhid reaalset võimu Donbassi territooriumil toimuva üle ei oma ning piirkonda valitsetakse Moskvast viisil, mis sisuliselt meenutab mõne Venemaa Föderatsiooni osa haldamist.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.