Zahhartšenko nimetas tingimused, mille täitmise korral võiks Donbass Ukrainaga uuesti ühineda ({{commentsTotal}})

DNR-i juht Aleksandr Zahhartšenko.
DNR-i juht Aleksandr Zahhartšenko. Autor/allikas: Mikhail Sokolov/TASS/Scanpix

Kremli-meelsete Donbassi võitlejate üks liidreid ja nn Donetski Rahvavabariigi (DNR) juht Aleksandr Zahhartšenko teatas, et Donbassi territooriumide taasühinemine Ukrainaga on võimalik juhul, kui "likvideeritakse 2014. aasta riigipöörde tagajärjed".

"Ukraina peab uuesti saama riigiks ehk võim peab vahetuma ning tuleb mõista hukka 2014. aasta riigipööre. Tuleb läbi viia denatsifitseerimine, riigikorra taastamine, korraldada vabad valimised," vahendas Lenta DNR-i meediaväljundeid.

Samuti märkis ta, et Kiiev peab läbi viima põhiseadusliku reformi ning muutma Ukraina konföderatsiooniks.

"Alles pärast seda on loodud tingimused selleks, et meie Donetski Rahvavabariik alustaks läbirääkimisi Ukrainaga ühise eksistentsi asjus," rõhutas Zahhartšenko.

Zahhartšenko on möödunud aasta jooksul teinud mitmeid erinevaid avaldusi DNR-i tuleviku, kohalike valimiste ja võimalike Venemaaga ühinemise plaanide asjus.

Samas on analüütikud korduvalt rõhutanud, et nn Donetski ja Luganski Rahvavabariigi juhid reaalset võimu Donbassi territooriumil toimuva üle ei oma ning piirkonda valitsetakse Moskvast viisil, mis sisuliselt meenutab mõne Venemaa Föderatsiooni osa haldamist.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema