Šveitsi moslemid ei pääse koolis naisõpetajate kätlemisest ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: ITAR-TASS/Scanpix

Šveitsi moslemitest õpilased peavad koolitundide alguses nii nagu kõik teised õppurid õpetajaga kätlema, vastasel juhul ootab neid trahv, otsustasid kohalikud võimud.

Šveitsis on ammune traditsioon, et tunni alguses surutakse õpetajal austuse märgiks kätt. Aprillis selgus aga, et Therwili linna põhikool on teinud erandi süürlastest vendadele, kuna nende sõnul on naisõpetajaga kätlemine vastuolus nende usuliste põhimõtetega, vahendasid BBC ja The Local.

Poiste imaamist isa kinnitas, et usk ei luba neil kätelda naist, kes pole nende sugulane. Juhtum vallandas Šveitsis vastakaid reaktsioone, sest selles ei nähtud mitte ainult soolist diskrimineerimist, vaid kohaliku kultuuri solvamist.

Justiitsminister Simonetta Sommaruga ütles, et kätlemine on osa riigi kultuurist. Ka osa Šveitsi moslemeid leidsid, et naise kätlemisest keeldumiseks ei ole usulist õigustust ning nende arvates ei ole õige, et Šveits äärmuslikele nõudmistele järele annab. Samas väitis üks islamiorganisatsioon, et naise ja mehe kätlemine ei ole siiski lubatud.

Pärast suurt meediatähelepanu pöördus Therwili kool küsimusega kohalike võimude poole, kes otsustasid, et avalik huvi soolise võrdõiguslikkuse ja välismaalaste integreerimise vastu kaalub tugevalt üles mure õpilaste usuvabaduse üle. Tulevikus ootab Baseli vallas õpetajaga kätlemisest keelduvate õpilaste vanemaid kuni 5000 Šveitsi frangi (u 4500 eurot) suurune trahv.

Samuti pandi pidurit perekonna kodakondsuse saamise protsessile ning Baseli migratsiooniamet teatas, et uurib põhjalikumalt, mis alusel pereisa asüülitaotlus rahuldati.

Samas ütlesid skandaali keskmesse sattunud poisid Šveitsi ajakirjandusele, et keegi ei saa neid sundida naisõpetajale kätt andma ning oma kultuuri ei saa nad kustutada, justkui oleks see lihtsalt kõvaketas.

Šveitsi kaheksast miljonist elanikust umbes 350 000 on moslemid.

Toimetaja: Karin Koppelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics