Video: Vahemerel läks ümber paat sadade migrantidega ({{commentsTotal}})

Itaalia piirivalve päästis eile Liibüa ranniku lähedalt umbes 500 migranti ja põgenikku, kelle paat oli ümber läinud.

Üle Vahemere Euroopasse teel olnud migrandid kogunesid lähenevat piirivalvelaeva nähes enda paadi ühte serva ning seetõttu läks paat ümber, vahendasid ERR-i teleuudised, BBC jt.

Õnnetuses hukkus seitse inimest.

Kaks Itaalia piirivalvelaeva päästsid veest umbes 500 inimest.

Liibüa ranniku lähistel on päästeoperatsioonide hulk viimastel nädalatel kiiresti tõusnud, sest hea ilm soosib rännet üle Vahemere.

Itaalia piirivalve ja Euroopa Liidu missioonide laevad on viimastel päevadel teinud Vahemerel 23 päästeoperatsiooni, mille käigus on päästetud 5600 Liibüast teele asunud varjupaigataotlejat.

Käesoleval aastal on Vahemerelt kaldale toodud umbes 37 000 Euroopasse pürgivat inimest.

Eksperdid on juba pikemat aega hoiatanud, et seoses Euroopa Liidu ja Türgi migratsioonileppe ning muude Balkani poolsaarel kasutusele võetud meetmetega võib migratsioonilaine liikuda Türgi-Kreeka marsruudilt Vahemere keskossa. Väidetavalt ootab praegu Liibüas võimalust Euroopasse pääseda rohkem kui pool miljonit inimest. 

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.