TÜ kliinikumi juhatuse liige Põlvas ja Valgas sünnitusabil tulevikku ei näe ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liikme Mart Einasto sõnul on Valgas ja Põlvas sünnituste arv liiga väike, et seal sünnitusabi pakkuda.

Einasto rääkis kliinikumi kevadkonverentsil, et kliinikumis on praegu tõsisemalt läbi rääkimisel valusad teemad Valga ja Põlva haigla osas - kas seal peaks jätkama statsionaarse sünnitusabi ja üldkirurgiaga, vahendas Med24.

“Olen olnud selle väga ebapopulaarse sõnumi levitaja, et meie visiooni kohaselt see nii jätkuda ei saa,” lausus Einasto. “Sünnitused on jäänud ammu alla igasugust kriitilist arvu.”

Seda on tema sõnul liiga vähe nii majanduslikel kui ka kvaliteedipõhjustel. Kliinikumi juhatuse liikme sõnul tõlgendab rahvas seda alati ühemõtteliselt kui väga negatiivset otsust ja sellele on raske midagi vastu öelda.

Einasto lisas, et teine suur aruteluobjekt on erakorralise abi osutamine ööpäevaringselt Valgas ja Põlvas.

“Erakorralise meditsiini arste ei jagu suurtessegi keskustesse. Väiksemas kohas peaks olema väga laialdase profiiliga tohtrid. Näiteks laia profiiliga sisearstid ja kirurgid, ja veel parem kui mõlemast kombineeritud oskustega, aga tööturule selliseid väga tulemas ei ole," nentis ta.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.