Pentagon kasutab senini flopikettaid ja 1970ndate arvuteid   ({{commentsTotal}})

Illustreeriv foto. Autor: Reuters/Scanpix

Mõnedes USA valitsusagentuurides on senini kasutuses 1970ndate arvutisüsteemid ja flopikettad, selgus valitsuse aruandest.

USA kongressi revisjoniorgani (GAO) teatel on Pentagon üks paljudest üksustest, milles kasutatakse aegunud tehnoloogiat. Aruandest selgub, et aastas kulub sellise tehnoloogia ülalpidamiseks 61 miljardit USA dollarit, mida on kolm korda enam kui investeeringuid tänapäevastesse IT-süsteemidesse, vahendasid BBC ja Computerworld.

Aruande kohaselt kasutab kaitseministeerium, mis koordineerib mandritevahelisi ballistilisi rakette, tuumapommitajaid ja tankerlennukeid, IBMi 1. seeria arvuteid, mis tulid turule 1976. aastal, ning flopikettaid. Mõnedes valitsusasutustes on aga senini käibel operatsioonisüsteem Windows 3.1, mis tuli välja 1992. aastal, või uuem, ent värskendamisvõimaluseta Windows XP.

"Süsteem on kasutusel, kuna lühidalt öeldes, see töötab senini," selgitas Pentagoni pressiesindaja kolonelleitnant Valerie Henderson AFP-le. "Vananemisega seotud murede lahendamiseks on siiski tehtud plaan asendada flopidiskid turvaliste digitaalseadmetega 2017. aasta lõpuks".

USA veteranideministeeriumi palga ja toetuste süsteem on kirjutatud programmeerimiskeeles COBOL, mille ajalugu ulatub 1950ndatesse, samuti nagu justiitsministeeriumis kasutatav vangide jälgimise süsteem ja sotsiaalkindlustusameti pensionitoetuste süsteem.

USA riigitulude ameti (IRS) tehnoloogiajuht Terry Milholland ütles, et viimaste aastate kärped on aeglustanud IT-süsteemide uuendamist. Võrreldes 2011. aastaga on ametis praegu 650 IT-töötajat vähem.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.