Prantsuse telekanal: Brüsseli terroristi arvutist leiti nimekiri võimalike sihtmärkidega ({{commentsTotal}})

Salah Abdeslam.
Salah Abdeslam. Autor/allikas: DSK/AFP/Scanpix

Belgia ja Prantsuse uurijad on leidnud sülearvutist, mis kuulus tõenäoliselt terrorist Salah Abdeslamile, kavandamisel olnud terrorirünnakute sihtmärkide nimekirja.

Tegemist on sama sülearvutiga, mis leiti Brüsseli Foresti linnaosa korterist, kus 15. märtsil leidis aset tulevahetus Belgia korrakaitsjate ja ISIS-e võrgustikku kuulunud isikute vahel. Nimetatud korterit olid lisaks Abdeslamile kasutanud ka teised Brüsseli ja Pariisi rünnakutega seotud äärmuslased ning samast arvutist on varem leitud hulgaliselt ka muid materjale terrorirakukese tegevuse ja plaanide kohta, vahendas Prantsuse telekanal BFM TV.

Värskest nimekirjast tuleb näiteks välja, et Prantsusmaa territooriumil kavandasid ISIS-e äärmuslased ka muid ohvriterohkeid rünnakuid. Näiteks võtsid terroristid sihikule Marseille' sadama, Pariisi La Défense'i ärikvartali, Toulouse'i lennujaama ja Strasbourg'is asuva Euroopa Parlamendi hoone.

Sihtmärkide ründamiseks olid kaalumisel erinevad meetodid - tulistamised, suitsiidirünnakud, droonide kasutamine ning isegi lennuki kaaperdamine ja sellega ründamine. Viimase variandi puhul on selgelt saadud inspiratsiooni 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakutest USA-s.

BFM TV juhib tähelepanu ka asjaolule, et eelpool mainitud neli sihtmärki esinevad ka jaanuaris meedias avalikuks tulnud Prantsuse relvajõudude dokumendis, kus on loetletud objekte, mille turvameetmeid tuleb aruande koostajate arvates oluliselt tugevdada. Seega pole võimatu, et terroristid lisasid objektid oma nimekirja pärast seda, kui olid nende nõrkustega ajakirjanduse vahendusel tutvunud.

26-aastane Abdeslam kuulati viimati Prantsuse uurijate poolt üle eelmise nädala reedel, kuid tema advokaadi sõnul ei tahtnud mees seal midagi uut rääkida. Varem Belgia võimude käes olles väljendas Abdeslam korduvalt soovi, et ta antaks Prantsusmaale välja ning et ta saaks seal oma käitumist põhjendada.

Belgias toimunud kahel ülekuulamisel üritas Abdeslam järjekindlalt jätta muljet, et ta oli vaid lihtne ettur, keda tema vend Brahim ja Pariisi rünnaku korraldanud rakukese liider Abdelhamid Abaaoud ära kasutasid.

Samas on vähemalt üks Abdeslami poolt ülekuulamisel räägitud vale juba välja tulnud - nimelt väitis ta, et ta on Abaaoudiga kohtunud vaid ühe korra, kuid tegelikult ühendas neid Brüsseli Molnebeeki linnaosas pikem kriminaalne minevik.

Toimetaja: Laur ViirandJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics