Soome kohus karistas alaealise tüdruku vägistajat ligi 3-aastase vangistusega ({{commentsTotal}})

Oulu kohtumaja.
Oulu kohtumaja. Autor/allikas: Tiina-Leena Kurki/Yle

Oulu kohtus mõisteti eile välismaist päritolu noormees süüdi 14-aastase tüdruku vägistamises. Kurjategijat karistati 2 aasta ja 10 kuu pikkuse vanglakaristusega.

Vägistamine leidis aset eelmise aasta novembris Põhja-Pohjanmaa maakonnas Kempele vallas, vahendasid Yle, Aamulehti ja Iltalehti.

Noorees võeti kahtlustatavana vahi alla 26. novembril.

Kuriteo sooritamise ajal oli süüdlane noorem kui 18 eluaastat. Noormees mõisteti süüdi raskendavatel asjaoludel (soome keeles "törkeä" - Toim.) sooritatud vägistamises ning lapse seksuaalses ärakasutamises.

Kohus leidis oma otsuses, et süüdistatu teadis, et ohvri näol oli tegu alaealisega. Samuti jõuti järeldusele, et süüdlane sooritas kuriteod ettekavatsetult ning kasutas seejuures ära ohvri tugevat alkoholijoovet.

Lisaks vanglakaristusele peab süüdimõistetu maksma ohvrile 8000 eurot valuraha, samuti peab ta tasuma umbes 4000 euro suurused kohtukulud.

Noormees ise eitas oma süüd ning väitis, et ohver oli vahekorraga nõus. Kohtuprotsessi käigus tuli ka välja, et kurjategija ja ohver tundsid teineteist mingil määral ka varem, sest olid käinud läbi sama noorteseltskonnaga.

Soome meedias on tähelepanu pälvinud ka asjaolu, et sündmuskoha lähistel asub peaminister Juha Sipilä endine maja, mille keskerakondlasest valitsusjuht lubas eelmise aasta sügisel anda varjupaigataotlejate kasutusse, kuid hiljem ta siiski loobus sellest plaanist. Peamise põhjusena tõi ta välja selle, et nimetatud majja paigutatavad inimesed oleksid tõenäoliselt liiga palju meedia huviorbiidis. Praeguseks on Sipilä maja maha müünud.

14-aastase tüdruku vägistamine tekitas Oulu piirkonnas eelmise aasta lõpus palju vastukaja ning moodustas olulise osa sealsest rändekriisi ja põgenike majutamisega seotud diskussioonist. Kuigi alaealise kurjategija nime pole ametlikult avaldatud, siis Soome sotsiaalmeedias on seda tehtud ning nimi viitab Lähis-Ida päritolule.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics