Soome kohus karistas alaealise tüdruku vägistajat ligi 3-aastase vangistusega ({{commentsTotal}})

Oulu kohtumaja. Autor: Tiina-Leena Kurki/Yle

Oulu kohtus mõisteti eile välismaist päritolu noormees süüdi 14-aastase tüdruku vägistamises. Kurjategijat karistati 2 aasta ja 10 kuu pikkuse vanglakaristusega.

Vägistamine leidis aset eelmise aasta novembris Põhja-Pohjanmaa maakonnas Kempele vallas, vahendasid Yle, Aamulehti ja Iltalehti.

Noorees võeti kahtlustatavana vahi alla 26. novembril.

Kuriteo sooritamise ajal oli süüdlane noorem kui 18 eluaastat. Noormees mõisteti süüdi raskendavatel asjaoludel (soome keeles "törkeä" - Toim.) sooritatud vägistamises ning lapse seksuaalses ärakasutamises.

Kohus leidis oma otsuses, et süüdistatu teadis, et ohvri näol oli tegu alaealisega. Samuti jõuti järeldusele, et süüdlane sooritas kuriteod ettekavatsetult ning kasutas seejuures ära ohvri tugevat alkoholijoovet.

Lisaks vanglakaristusele peab süüdimõistetu maksma ohvrile 8000 eurot valuraha, samuti peab ta tasuma umbes 4000 euro suurused kohtukulud.

Noormees ise eitas oma süüd ning väitis, et ohver oli vahekorraga nõus. Kohtuprotsessi käigus tuli ka välja, et kurjategija ja ohver tundsid teineteist mingil määral ka varem, sest olid käinud läbi sama noorteseltskonnaga.

Soome meedias on tähelepanu pälvinud ka asjaolu, et sündmuskoha lähistel asub peaminister Juha Sipilä endine maja, mille keskerakondlasest valitsusjuht lubas eelmise aasta sügisel anda varjupaigataotlejate kasutusse, kuid hiljem ta siiski loobus sellest plaanist. Peamise põhjusena tõi ta välja selle, et nimetatud majja paigutatavad inimesed oleksid tõenäoliselt liiga palju meedia huviorbiidis. Praeguseks on Sipilä maja maha müünud.

14-aastase tüdruku vägistamine tekitas Oulu piirkonnas eelmise aasta lõpus palju vastukaja ning moodustas olulise osa sealsest rändekriisi ja põgenike majutamisega seotud diskussioonist. Kuigi alaealise kurjategija nime pole ametlikult avaldatud, siis Soome sotsiaalmeedias on seda tehtud ning nimi viitab Lähis-Ida päritolule.

Toimetaja: Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised