Ligi: otsustanuks valitsus teisiti, teinuks riigikontroll ikka oma sõimamistöö ({{commentsTotal}})

Jürgen Ligi Autor: ERR

Estonian Airi päästmiskatsete ajal rahandusministri rollis olnud Jürgen Ligi sõnul võiks valitsuse kritiseerijad mõista, et otsuste motiiv ei olnud mitte raha põletada, vaid lennuühendused päästa.

Tänane haridusminister Ligi ütles valitsuse pressikonverentsil, et ta polnud küll otsuste ajal vastutav minister, kuid püüab asjaosalisena kaitsta neid, keda nüüd riigikontrolli auditi valguses rohkem sõimatakse.

Ligi sõnul on riigikontrollil ja valitsusel ühine see, et kumbki ei tea kunagi kõike. Aga on ka suur erinevus: "Riigikontrolli eelis on see, et tema otsustab mineviku üle, valitsus alati tuleviku üle."

"Teine erinevus on see, valitsus saab sõimata igal juhul. Oleks valitsus otsustanud teisiti, oleks ikka riigikontrollil olnud vaja oma sõimamistöö ära teha. See on alati stiilivalik, et kui edevalt ta oma positsioone võtab ja kui palju asjast teab," lisas ta.

Ligi tunnistas, et auditist ei saanud ta teada mitte midagi sellist, mida ta poleks teadnud juba ajal, kui otsused langetati.

Ministrit häirib ka esiletõste, et riigikontroll juhtis juba 2010. aastal tähelepanu riigiabi probleemile.

"Jah, ta juhtis tähelepanu sellepärast, et rahandusminister juhtis tema tähelepanu aasta varem. Siis ta saatis kirja ja küsis, kuidas seal riigiabiga on. See on tema töö, rääkida kogu aeg minevikust," ütles Ligi.

"Sellest teha kurje hinnanguid, et valitsus tõenäoliselt ei mõtlegi üldse ega analüüsi midagi - no palun mitte seda arvata."

Minister märkis, et valitsusel on reeglina parim info otsuste langetamiseks, kuid on ka suur ebatäieliku informatsiooni osa. Sellegipoolest otsustama pea. "See ongi riigijuhtimise reaalsus. Vahel tuleb ka otsustamisjulgust hinnata."

Ligi arvates võiks respekteerida seda, mis oli otsuste motiiv. "Motiiv ei olnud raha põletada, kellelegi kahju teha, midagi varjata, vaid päästa lennuühendused."

Toimetaja: Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.