Ligi: otsustanuks valitsus teisiti, teinuks riigikontroll ikka oma sõimamistöö ({{commentsTotal}})

Jürgen Ligi
Jürgen Ligi Autor/allikas: ERR

Estonian Airi päästmiskatsete ajal rahandusministri rollis olnud Jürgen Ligi sõnul võiks valitsuse kritiseerijad mõista, et otsuste motiiv ei olnud mitte raha põletada, vaid lennuühendused päästa.

Tänane haridusminister Ligi ütles valitsuse pressikonverentsil, et ta polnud küll otsuste ajal vastutav minister, kuid püüab asjaosalisena kaitsta neid, keda nüüd riigikontrolli auditi valguses rohkem sõimatakse.

Ligi sõnul on riigikontrollil ja valitsusel ühine see, et kumbki ei tea kunagi kõike. Aga on ka suur erinevus: "Riigikontrolli eelis on see, et tema otsustab mineviku üle, valitsus alati tuleviku üle."

"Teine erinevus on see, valitsus saab sõimata igal juhul. Oleks valitsus otsustanud teisiti, oleks ikka riigikontrollil olnud vaja oma sõimamistöö ära teha. See on alati stiilivalik, et kui edevalt ta oma positsioone võtab ja kui palju asjast teab," lisas ta.

Ligi tunnistas, et auditist ei saanud ta teada mitte midagi sellist, mida ta poleks teadnud juba ajal, kui otsused langetati.

Ministrit häirib ka esiletõste, et riigikontroll juhtis juba 2010. aastal tähelepanu riigiabi probleemile.

"Jah, ta juhtis tähelepanu sellepärast, et rahandusminister juhtis tema tähelepanu aasta varem. Siis ta saatis kirja ja küsis, kuidas seal riigiabiga on. See on tema töö, rääkida kogu aeg minevikust," ütles Ligi.

"Sellest teha kurje hinnanguid, et valitsus tõenäoliselt ei mõtlegi üldse ega analüüsi midagi - no palun mitte seda arvata."

Minister märkis, et valitsusel on reeglina parim info otsuste langetamiseks, kuid on ka suur ebatäieliku informatsiooni osa. Sellegipoolest otsustama pea. "See ongi riigijuhtimise reaalsus. Vahel tuleb ka otsustamisjulgust hinnata."

Ligi arvates võiks respekteerida seda, mis oli otsuste motiiv. "Motiiv ei olnud raha põletada, kellelegi kahju teha, midagi varjata, vaid päästa lennuühendused."

Toimetaja: Priit LutsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema