Terrorikartuses Prantsusmaa toob EMi ajaks tänavale 90 000 korravalvurit ({{commentsTotal}})

Publik Stade de France'i staadionil laupäeval
Publik Stade de France'i staadionil laupäeval Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsusmaa kavatseb juunis algavate Euroopa jalgpalli meistrivõistluste turvamiseks panna välja üle 90 000 korrakaitsja ning lubab teha kõik, et terrorirünnakut vältida.

Laupäeval EMi avamängu ja finaali toimumispaigas Stade de France'i staadionil toimunud Prantsuse karikafinaalil süüdati keelatud pürotehnikat ja lõhuti klaaspudeleid, kuid siseminister Bernard Cazeneuve sõnul ei saa seda võrrelda Euro 2016-ga, vahendas The Local.

"Pealtvaatajad ei olnud samad, organisaatorid polnud samad ega ka korrakaitsjate paigutus," rõhutas ta ja lisas, et juhtunut võetakse siiski 10. juunil algava EMi eel arvesse.

Hiljem kirjutas Cazaneuve Twitteris, et välja pannakse 77 000 politseinikku ja sõjaväelast ning 13 000 eraturvafirmade töötajat. Korra valvamisel rakendatakse ka neid umbes 10 000 sõdurit, kes möödunud aasta Pariisi rünnakute järel mitmel pool Prantsusmaal tänavatele toodi.

"Meie eesmärk on, et Euro oleks suur pidulik kogunemine, kuid peame prantslastega ausad olema. Null protsenti ettevaatusabinõusid tähendab 100 protsenti riski, aga 100 protsenti ettevaatust ei tähenda nulliprotsendilist riski," nentis minister. "Me teeme kõik võimaliku, et terrorirünnakut vältida ning valmistume reageerimiseks".

Stade de France oli üks mullu novembris toimunud ISISe enesetapuründajate sihtmärke. Staadionisisene turvalisus on Cazeneuve sõnul UEFA vastutusel, aga fännitsoonides, kuhu mahub seitse miljonit inimest, tagavad korda eraturvatöötajad. Fännitsoonid on tema kinnitusel turvalised.

Samas rõhutas Cazeneuve, et mingit konkreetset ohtu staadionile ei ole kindlaks tehtud.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema