WHO: rünnakud meditsiinirajatistele on nõudnud kahe aastaga 959 elu ({{commentsTotal}})

Õhurünnaku alla jäänud Aleppo haigla, mida haldas organisatsioon Piirideta Arstid (Medecins Sans Frontieres (MSF)).
Õhurünnaku alla jäänud Aleppo haigla, mida haldas organisatsioon Piirideta Arstid (Medecins Sans Frontieres (MSF)). Autor/allikas: Abdalrhman Ismail/Reuters/Scanpix

Viimase kahe aasta jooksul on üle maailma rünnakutes meditsiiniasutustele surma saanud 959 inimest, vigastatuid oli üle 1500, teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) neljapäeval.

WHO raport keskendus murettekitavale hoolimatusele, millega valitsused ja relvarühmitused suhtuvad tervishoiuasutuste kaitsmisse sõja olukorras. Seda on tauninud nii inimõigusorganisatsioonid kui ka arstid.

Neljapäeval avaldatud raporti aluseks on WHO uuring, mis hõlmab rünnakuid kogu maailmas. Üksikasjalikult käsitleti 594 rünnakut Lähis-Ida, Aafrika ja teiste maailma piirkondade haiglatele ja kliinikutele aastatel 2014-15, milles hukkus 959 meditsiinitöötajat, tugipersonali liiget, patsienti ja külastajat. Vigastatute arv ulatus üle 1500.

Kõige häirivam on raporti koostajate sõnul asjaolu, et 60 protsendil juhtudest rünnati meditsiinirajatist sihilikult. 20 protsenti pihtasaamistest on juhuslikud ja ülejäänud kordade puhul pole ründamise motiiv teada.

Valitsusväed on teinud 50 protsenti rünnakutest, kolmandik langeb mitteriiklike relvarühmituste arvele ja ülejäänute tegijad on teadmata.

Raportis tuntakse muret selle pärast, et sagenenud on juhtumid, kus "tervishoiu pühadust, õigust tervishoiule ja rahvusvahelist humanitaarseadust" ei austata. "Tulistatakse patsiente haiglavoodites, ähvardatakse, hirmutatakse ja rünnatakse meditsiinitöötajaid, pommitatakse haiglaid."

Haiglate, arstide ja patsientide ründamine on Genfi konventsiooni järgi sõjakuritegu. ÜRO julgeolekunõukogu on rünnakud hukka mõistnud ja nõudnud kõigilt konfliktipooltelt meditsiiniasutuste kaitset.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics