Taro: Savtšenko süüdimõistmisega olid kõik Venemaa propaganda eesmärgid täidetud ({{commentsTotal}})

Nadia Savtšenko.
Nadia Savtšenko. Autor/allikas: Mykhailo Palynchak/Press Office of the President of Ukraine/TASS/Scanpix

Ukraina päevikut pidav Igor Taro ütles, et Nadia Savtšenko süüdimõistmisega sai Venemaa oma propaganda eesmärgid täidetud ja pärast seda ei olnud temast valitsuse jaoks enam mingit kasu.

Eile vahetati Savtšenko kahe Vene eriväelase vastu välja. Eesti saadik Ukrainas Sulev Kannike ütles, et Vene võimud võisid tunda, et on sisepubliku jaoks kõik poliitilised punktid saavutanud ja mida kauem Savtšenkot oleks kinni peetud, seda suuremaks koormaks ta oleks muutunud. Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles aga, et võib-olla oli see Moskva signaal Euroopa Liidule, sooviga leevendada majandussanktsioone.

Taro ütles Vikerraadio saates "Uudis+", et nõustub Sulev Kannikese arvamusega.

"Savtšenko muutus pärast kohtuotsuse kuulutamist Venemaa jaoks omamoodi ballastiks, mida ei olnud mõtet hoida. Kõik Venemaa propaganda eesmärgid olid täidetud selle kohtuotsuse väljakuulutamisega, Savtšenko saadeti Venemaa mõistes seaduslikul alusel 20 aastaks vangi. Pärast seda polnud temast Vene valitsuse jaoks enam mingit kasu," rääkis Taro.

Ka vangide vahetuse protsessi on Venemaa soovinud tema sõnul oma turunduskampaanias ära kasutada. Samas on Taro sõnul kontrast selle vahel, kuidas võeti Ukrainas vastu Savtšenkot ja kuidas võeti vastu kaks vabastatud Venemaa kodanikku, silmaga nähtav.

"Savtšenko jõudis oma kodumaa pinnale ikkagi kangelasena, samas kui kahe venemaalase vastu väga palju huvi ei tuntud, nende auks ei olnud pidulikku tseremooniat, sest polnud põhjust neid kangelaseks pidada," selgitas ta.

Taro rääkis, et Venemaa viljeleb retoorikat, et vangide vahetus näitab, et Venemaa omasid lahinguväljale ei jäta. Samas tõi Taro välja, et aasta tagasi, kui need kaks meest vangi langesid, ütles Venemaa, et omasid lahinguväljale ei jäta, kuid tegelikult siiski jättis.

"Esimestel kuudel oli Venemaa järjekindel poliitika see, et öeldi neist lahti, öeldi, et nad ei tea neist kodanikest midagi. Tegelikult oli tegemist elukutseliste Venemaa sõjaväelastega, neil olid dokumendid selle kohta, ütlused selle kohta, mis sõjaväeosas nad teenisid. Nüüd üritatakse seda keerata nii, et Venemaa omasid ei jäta, kuigi kontrast on tõesti suur. Tegelikult ikkagi vahetati Savtšenkot mingite tüüpide vastu, aga see, kelle vastu ta vahetati, on Venemaa jaoks olnud teisejärguline," rääkis Taro.

Sõjategevus Ida-Ukrainas käib tema sõnul igapäevaselt edasi. "Möödunud ööpäevas toimus kokkupuutejoonel 28 tuleintsidenti. Tegelikult raskuspunktides, mis on Donetski linna ümbruses, kasutatakse ka palju Minski kokkulepetes keelatud kaliibrit ehk suurtükke, 122- ja 152-millimeetriseid. See on suhteliselt igapäevane asi," tõdes ta.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema