Saksa paremäärmuslaste juht on vande murdmise tõttu uurimise all ({{commentsTotal}})

Frauke Petry. Autor: Tobias Schwarz/AFP/Scanpix

Paremäärmusliku partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) kaasasutaja Frauke Petry üle algatati Dresdenis uurimine seoses vande murdmisega.

Frankfurter Allgemeine Zeitung kirjutas, et uurimise algatamist kinnitas Dresdeni juhtivprokurör Lorenz Haase, vahendas thelocal.de.

Petryt süüdistatakse selles, et ta valetas liidumaa valimiskomisjonile partei 2014. aasta valimiskampaania rahastamise kohta Saksimaal. Väidetavalt valetas ta parteile tehtud annetuste kohta.

Üks AfD kandidaat ütles, et teda sunniti tegema annetust parteile, et ta saaks kandideerida. Ta väitis, et kui ta ei maksnud, siis tema nimi kustutati nimekirjast.

Petry ütles parlamendi valimiskomisjonile, et annetused on vabatahtlikud.

Liidumaa prokuratuur otsustas esialgu, et ei lähe uurimisega edasi, öeldes, et tunnistaja ei saa parlamendikomisjoni ees antud vannet murda, kuna ta ei ole vande all. Peaprokuratuur aga sellega ei nõustunud, viidates Saksimaa valimisseadusele, mis ütleb, et valimiskomisjoni tunnistajaid võib küsitleda.

Haase sõnul on toimuvast teavitatud ka Saksimaa parlamenti, mille liige Petry on. 

AfD on viimase aasta jooksul kogunud migrandikriisi valguses populaarsust sisserände ja islamiusu vastaste avaldustega.

Pärast seksuaalseid rünnakuid aastavahetusel Kölnis, mille väidetavalt viisid läbi Põhja-Aafrikast või Lähis-Idast pärit mehed, kaotas avalikkus usu suuremate parteide pagulasi pooldavasse hoiakusse. Märtsis toimunud liidumaa valimistel oli AfD (neonatside kõrval) ainus partei, kes väljendas vastuseisu nn avatud uste poliitikale ja kogus üle 20 protsendi toetust.

Toimetaja: Merili Nael



Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.