Saksa paremäärmuslaste juht on vande murdmise tõttu uurimise all ({{commentsTotal}})

Frauke Petry.
Frauke Petry. Autor/allikas: Tobias Schwarz/AFP/Scanpix

Paremäärmusliku partei Alternatiiv Saksamaale (AfD) kaasasutaja Frauke Petry üle algatati Dresdenis uurimine seoses vande murdmisega.

Frankfurter Allgemeine Zeitung kirjutas, et uurimise algatamist kinnitas Dresdeni juhtivprokurör Lorenz Haase, vahendas thelocal.de.

Petryt süüdistatakse selles, et ta valetas liidumaa valimiskomisjonile partei 2014. aasta valimiskampaania rahastamise kohta Saksimaal. Väidetavalt valetas ta parteile tehtud annetuste kohta.

Üks AfD kandidaat ütles, et teda sunniti tegema annetust parteile, et ta saaks kandideerida. Ta väitis, et kui ta ei maksnud, siis tema nimi kustutati nimekirjast.

Petry ütles parlamendi valimiskomisjonile, et annetused on vabatahtlikud.

Liidumaa prokuratuur otsustas esialgu, et ei lähe uurimisega edasi, öeldes, et tunnistaja ei saa parlamendikomisjoni ees antud vannet murda, kuna ta ei ole vande all. Peaprokuratuur aga sellega ei nõustunud, viidates Saksimaa valimisseadusele, mis ütleb, et valimiskomisjoni tunnistajaid võib küsitleda.

Haase sõnul on toimuvast teavitatud ka Saksimaa parlamenti, mille liige Petry on. 

AfD on viimase aasta jooksul kogunud migrandikriisi valguses populaarsust sisserände ja islamiusu vastaste avaldustega.

Pärast seksuaalseid rünnakuid aastavahetusel Kölnis, mille väidetavalt viisid läbi Põhja-Aafrikast või Lähis-Idast pärit mehed, kaotas avalikkus usu suuremate parteide pagulasi pooldavasse hoiakusse. Märtsis toimunud liidumaa valimistel oli AfD (neonatside kõrval) ainus partei, kes väljendas vastuseisu nn avatud uste poliitikale ja kogus üle 20 protsendi toetust.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema