Riigikogulase Dmitrijevi väidetavalt joobnuna tehtud avarii toob väärteomenetluse ({{commentsTotal}})

Dmitri Dmitrijev Autor: Keskerakond

Põhja ringkonnaprokuratuur lõpetas 24. mail riigikogu keskerakondlasest liikme Dmitri Dmitrijevi suhtes läbi viidud kriminaalmenetluse seoses tema poolt väidetavalt joobnuna tehtud avarii asjaolude selgitamiseks, kuid edastas materjalid politseile tema suhtes väärteomenetluse läbiviimiseks.

Kriminaalmenetlus Dmitrijevi suhtes alustati karistusseadustiku joobes juhtimist käsitletava paragrahvi tunnustel, kuna ta sõitis 6. jaanuaril oma autoga teelt välja ning avarii järgselt haiglas võetud vereanalüüs tuvastas tal kriminaalse joobe, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ERR.ee-le.

"Dmitri Dmitrijev kahtlustatavana oma süüd ei tunnistanud ning selgitas, et ta tarvitas alkoholi pärast avariid. Erinevate menetlustoimingute käigus viidi läbi muuhulgas ka toksikoloogia ekspertiis, mille eesmärgiks oli välja selgitada, milline võis olla Dmitri Dmitrijevi joove juhul kui ta ei oleks tarvitanud avariijärgselt alkoholi," märkis Kallas.

Tema sõnul tuvastati toksikoloogilise ekspertiisiga, et avarii hetkel oli ta alkoholi tarvitanud, kuid ei saa kindlalt väita, et ta oli avarii hetkel kriminaalses joobes.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Rainer Amur ütles, et kõik kõrvaldamata kahtlused tuleb tõlgendada kahtlustatava kasuks.

"See tähendab, et olukorras, kus kogutud tõendite valguses jääb võimalus, et kahtlustatav tõesti ei olnud avarii hetkel kriminaalses joobes, kuulub kriminaalmenetlus lõpetamisele," märkis Amur.

Amur lisas, et ei tasu arva, et kriminaalvastutusest on võimalik end automaatselt vabastada väites, et alkohol on tarbitud pärast avariid.

"Sellisel juhul kontrollitakse alati kahtlustatava esitatud versiooni usutavust ning juhul kui tõendid kahtlustatava versiooni ei kinnita, saadab prokuratuur kindlasti süüdistuse kohtusse. Kuna prokuratuuri hinnangul on leidnud kinnitust, et Dmitrijev ei olnud autot juhtides kaine ning tarvitas alkoholi lisaks ka enne avarii asjaolude väljaselgitamist, saadetakse kriminaalmenetluse materjalid politseile väärteomenetluse läbiviimiseks," kinnitas prokurör.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.