Somaalia president hoiatas Keeniat põgenikelaagrite sulgemise eest ({{commentsTotal}})

Põgenikud Dadaabis Autor: Reuters/Scanpix

Keenia tahab maailma suurimat põgenikelaagrit sulgeda, Somaalia president Hassan Sheik Mohamed soovib aga leida põgenike kojutoomiseks parema viisi.

President Mohamed ütles, et kahe riigi võimud peavad sõlmima kokkuleppe, kuidas inimesed laagrist väärikalt ja rahvusvaheliste seadustega kooskõlas koju tuua. Inimeste sunniviisiline kojusaatmine ei ole presidendi sõnul kummagi riigi huvides, vahendas BBC.

"Me ei taha, et see mõjutaks meie suhteid Keeniaga," lausus Mohamed.

Somaalia on riigipea sõnul Keeniale põgenike pikaaegse majutamise eest tänulik ning pühendunud oma inimeste koju toomisele.

Mai alguses teatas Keenia, et riigis suletakse kõik põgenikelaagrid, sest need nõuavad riigilt palju raha, koormavad keskkonda ja tekitavad julgeolekuriski, sest just seal on kavandatud rünnakuid. Samas ähvardas Keenia ka mullu aprillis pärast äärmusrühmituse al-Shabab rünnakut ülikoolile põgenikelaagri sulgeda, ent ei teinud seda. Al-Qaidaga seotud rühmitus on viimastel aastatel Keenias mitu rünnakut korraldanud.

Dadaabi põgenikelaager loodi 1991. aastal, et anda peavarju Somaalia konflikti eest põgenevatele peredele. Osa sealseid inimesi elab laagris juba üle 20 aasta.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.