Somaalia president hoiatas Keeniat põgenikelaagrite sulgemise eest ({{commentsTotal}})

Põgenikud Dadaabis
Põgenikud Dadaabis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Keenia tahab maailma suurimat põgenikelaagrit sulgeda, Somaalia president Hassan Sheik Mohamed soovib aga leida põgenike kojutoomiseks parema viisi.

President Mohamed ütles, et kahe riigi võimud peavad sõlmima kokkuleppe, kuidas inimesed laagrist väärikalt ja rahvusvaheliste seadustega kooskõlas koju tuua. Inimeste sunniviisiline kojusaatmine ei ole presidendi sõnul kummagi riigi huvides, vahendas BBC.

"Me ei taha, et see mõjutaks meie suhteid Keeniaga," lausus Mohamed.

Somaalia on riigipea sõnul Keeniale põgenike pikaaegse majutamise eest tänulik ning pühendunud oma inimeste koju toomisele.

Mai alguses teatas Keenia, et riigis suletakse kõik põgenikelaagrid, sest need nõuavad riigilt palju raha, koormavad keskkonda ja tekitavad julgeolekuriski, sest just seal on kavandatud rünnakuid. Samas ähvardas Keenia ka mullu aprillis pärast äärmusrühmituse al-Shabab rünnakut ülikoolile põgenikelaagri sulgeda, ent ei teinud seda. Al-Qaidaga seotud rühmitus on viimastel aastatel Keenias mitu rünnakut korraldanud.

Dadaabi põgenikelaager loodi 1991. aastal, et anda peavarju Somaalia konflikti eest põgenevatele peredele. Osa sealseid inimesi elab laagris juba üle 20 aasta.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema