Ossinovski sõnul hakkab Eesti kohtlema üleilmse tubakatööstuse tootearenduse "vilju" sama karmilt nagu tavasigarette ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Valitsuse kabinetiistungil kiideti heaks tubakaseaduse muudatused, mis näevad muuhulgas ette tubakatoodete väljapaneku piiramist. Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski rõhutas, et tubakaseaduse muutmise eesmärk on vähendada Eestis igapäevasuitsetajate hulka ning seega ka suitsetamisega kaasnevaid terviseriske, kahjusid ja kulusid.

Ossinovski sõnul võrdsustatakse kõik uudsed suitsetatavad või mitte-suitsetatavad tubakatooted seaduse tasemel tavaliste sigarettidega. "See puudutab eelkõige e-sigarette aga ka igasuguseid muid tootearenduse valdkondasid," selgitas tervishoiuminister, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Selles globaalses ja väga suures äris tuleb pidevalt turule uusi tooteid, millest aga regulatsioonid maha jäävad," nentis Ossinovski. Seetõttu on valitsus võtnud hoiaku, et kõiki tooteid koheldakse võrdselt. "Muudatus puudutab regulatsiooni toodete märgistamise, müügivõimaluste, alaealistele müügikeeldude ja reklaami osas," täpsustas minister.

Alaealiste kaitsmine läbi rikkujate karistamise

Teine pool muudatustest puudutab alaealiste kaitset, kuna tubakatoodete kättesaadavus noortele on endisel hea, mis on Ossinovski sõnul tõsiseks probleemiks. "Muudatused kohustavad tubakatoodete müüjaid küsima klientidelt dokumenti. Praegune regulatsioon, vaid jätab võimaluse müüjal seda teha," märkis minister.

Ühtlasi lisatakse tubakaseadusele kontrollostude regulatsioon ehk tulevikus on korrakaitsjatel õigus teha kontrolloste poodides, et tuvastada rikkujaid. "Praegu on politseil seaduserikkujatele jälile saada, vaid siis, kui politseiametnik seisab sisuliselt müügitehingu kõrval ja näeb müügiakti, kuid seda tavaliselt ei juhtu," rääkis Ossinovski.

Sigaretid letialuseks kaubaks

Kolmas osa muudatustest, mis on veel valitsuskabinetis arutlusel, puudutab tubakatoodete esitlemist ja väljapanekut kauplustes. "Peamine ettepanek on juba meediast varem läbi käinud ja selleks on suitsupakkide peitmine poodides leti alla ehk klientide vaateväljast eemale. Teine võimalus on keerata tänased sigaretikastid teistpidi," selgitas minister.

Ossinovski sõnul soetatakse sigarette tihti emotsiooni ajel, mistõttu on vaja impulssostude tegemist takistada. "Alaealised aga ka väga paljud juhusuitsetajad teevad kassasse jõudes impulssostu, kuna need tooted on neil vaateväljas," märkis tervishoiuminister.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics