Kiievis ründas Donbassist saabunud mees julgeolekunõukogu esimehe naist ({{commentsTotal}})

Vasakult: Anna Turtsõnova, Oleksandr Turtšõnov ja nende poeg Kirill, arhiivifoto. Autor: Mykhailo Markiv/TASS/Scanpix

Kiievis rünnati eile Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) eesistuja Oleksandr Turtšõnovi abikaasat. Naisele noaga kallale läinud mees õnnestus korrakaitsjatel kinni pidada, Anna Turtšõnova pääses vigastusteta.

Juhtumist teatas õhtul esimesena siseminister Arsen Avakov oma Facebooki lehel, vahendas Unian.

"Täna sooritati Turtšõnovi abikaasa vastu relvastatud rünnak... Kurjategija ründas Anna Turtšõnovat instituudis, kus viimane töötab. Ründas noaga ja karjus: "Teie, l***, peate mulle vastust andma!". Vastus anti - mees tehti kahjutuks ning võeti kinni. Politsei tegutses operatiivselt. Praegu on algatatud juurdlus, terroristi kuulatakse üle," kirjutas Avakov.

Avakovi sõnul oli ründajaks Donetski oblasti elanik, kes olevat saadetud okupeeritud territooriumilt, et ta just nimelt Turtšõnovi lähedasi ründaks.

"Kinni peetud terroristi käest võeti ära komplekt külmrelvi. Ülekuulamisel käitus ta ülbelt ning ähvardas nii Turtšõnovit kui ka riigi juhtkonda. Karjus, et tema ülesande viivad täide juba teised. Kuid ei vii! Meie poolel on õigus! Turtšõnovile ja tema perekonnale aga vastupidavust ning kannatlikkust. Pidage vastu, me oleme teiega," lisas siseminister.

Turtsõnov kommenteeris hiljem juhtumit ka ise ning teatas, et terroristidel ei õnnestu teda hirmutada.

"Terroristid ei suuda meid lüüa lahinguväljal ning üritavad seetõttu veriselt arveid klaarida kaitsetute naisterahvastega. Kuid neil ei õnnestu mind ega minu perekonda hirmutada," sõnas SNBO juht.

"Tänu Jumalale, et minu abikaasa ja temaga koos olnud kolleeg kannatada ei saanud. Tahan tänada turvatöötajat, kelle professionaalne tegutsemine päästis inimelu, ning Ukraina politsei töötajaid, kes operatiivselt sündmuskohale saabusid ja ründaja kinni pidasid," lausus Turtsõnov.

Praegu Rahvarinde parteisse kuuluv Turtšõnov oli 2014. aastal pärast Viktor Janukovitši võimult tagandamist Ukraina presidendi kohusetätijaks ning on tuntud oma Kremli-meelsete võitlejate aadressil tehtud teravate avalduste poolest.

Ukraina politsei video ründaja ülekuulamiselt: 

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.