Kiievis ründas Donbassist saabunud mees julgeolekunõukogu esimehe naist ({{commentsTotal}})

Vasakult: Anna Turtsõnova, Oleksandr Turtšõnov ja nende poeg Kirill, arhiivifoto.
Vasakult: Anna Turtsõnova, Oleksandr Turtšõnov ja nende poeg Kirill, arhiivifoto. Autor/allikas: Mykhailo Markiv/TASS/Scanpix

Kiievis rünnati eile Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu (SNBO) eesistuja Oleksandr Turtšõnovi abikaasat. Naisele noaga kallale läinud mees õnnestus korrakaitsjatel kinni pidada, Anna Turtšõnova pääses vigastusteta.

Juhtumist teatas õhtul esimesena siseminister Arsen Avakov oma Facebooki lehel, vahendas Unian.

"Täna sooritati Turtšõnovi abikaasa vastu relvastatud rünnak... Kurjategija ründas Anna Turtšõnovat instituudis, kus viimane töötab. Ründas noaga ja karjus: "Teie, l***, peate mulle vastust andma!". Vastus anti - mees tehti kahjutuks ning võeti kinni. Politsei tegutses operatiivselt. Praegu on algatatud juurdlus, terroristi kuulatakse üle," kirjutas Avakov.

Avakovi sõnul oli ründajaks Donetski oblasti elanik, kes olevat saadetud okupeeritud territooriumilt, et ta just nimelt Turtšõnovi lähedasi ründaks.

"Kinni peetud terroristi käest võeti ära komplekt külmrelvi. Ülekuulamisel käitus ta ülbelt ning ähvardas nii Turtšõnovit kui ka riigi juhtkonda. Karjus, et tema ülesande viivad täide juba teised. Kuid ei vii! Meie poolel on õigus! Turtšõnovile ja tema perekonnale aga vastupidavust ning kannatlikkust. Pidage vastu, me oleme teiega," lisas siseminister.

Turtsõnov kommenteeris hiljem juhtumit ka ise ning teatas, et terroristidel ei õnnestu teda hirmutada.

"Terroristid ei suuda meid lüüa lahinguväljal ning üritavad seetõttu veriselt arveid klaarida kaitsetute naisterahvastega. Kuid neil ei õnnestu mind ega minu perekonda hirmutada," sõnas SNBO juht.

"Tänu Jumalale, et minu abikaasa ja temaga koos olnud kolleeg kannatada ei saanud. Tahan tänada turvatöötajat, kelle professionaalne tegutsemine päästis inimelu, ning Ukraina politsei töötajaid, kes operatiivselt sündmuskohale saabusid ja ründaja kinni pidasid," lausus Turtsõnov.

Praegu Rahvarinde parteisse kuuluv Turtšõnov oli 2014. aastal pärast Viktor Janukovitši võimult tagandamist Ukraina presidendi kohusetätijaks ning on tuntud oma Kremli-meelsete võitlejate aadressil tehtud teravate avalduste poolest.

Ukraina politsei video ründaja ülekuulamiselt: 

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema