India ülemkohus lubas tapmises kahtlustatava Itaalia laevakaitsja koju ({{commentsTotal}})

Salvatore Girone (keskel) 2012. aastal pärast kohtuistungit Indias Keralas.
Salvatore Girone (keskel) 2012. aastal pärast kohtuistungit Indias Keralas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kahe kaluri tapmisega seoses uurimise all olev Itaalia mereväelane Salvatore Girone võib koju minna, otsustas India ülemkohus täna.

New Delhis Itaalia saatkonnas elanud Girone oli üks kahest 2012. aastal vahistatud mereväelasest, keda kahtlustati laevakaitsemissiooni ajal Itaalia naftatankril kalamehe tapmises. Teisel kinnipeetuist tekkisid terviseprobleemid ning ta on juba tagasi Itaalias, vahendas Reuters.

Ülemkohus otsustas, et kuni rahvusvaheline tribunal India ja Itaalia vahelise jurisdiktsiooni üle vaidleb, võib Girone kodumaale naasta. Mereväelane peab aga Itaaliasse jõudes oma passi ära andma ning kuu jooksul alates tribunali sellisest otsusest Indiasse tagasi pöörduma.

Itaalia välisministeeriumi teatel on nad otsusega rahul ja Girone saabub koju paari päeva jooksul.

Neli aastat kestnud juriidilise vaidluse lõpetamiseks leppisid Itaalia ja India mullu kokku viia see üle Haagi arbitraažikohtusse.

Itaalia väitel ei peaks juhtumit arutama India kohus, sest see toimus rahvusvahelistes vetes. India on teatanud oma veendumusest, et tribunal teeb oma otsuse nende kasuks.

Toimetaja: Karin KoppelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics