India ülemkohus lubas tapmises kahtlustatava Itaalia laevakaitsja koju ({{commentsTotal}})

Salvatore Girone (keskel) 2012. aastal pärast kohtuistungit Indias Keralas. Autor: Reuters/Scanpix

Kahe kaluri tapmisega seoses uurimise all olev Itaalia mereväelane Salvatore Girone võib koju minna, otsustas India ülemkohus täna.

New Delhis Itaalia saatkonnas elanud Girone oli üks kahest 2012. aastal vahistatud mereväelasest, keda kahtlustati laevakaitsemissiooni ajal Itaalia naftatankril kalamehe tapmises. Teisel kinnipeetuist tekkisid terviseprobleemid ning ta on juba tagasi Itaalias, vahendas Reuters.

Ülemkohus otsustas, et kuni rahvusvaheline tribunal India ja Itaalia vahelise jurisdiktsiooni üle vaidleb, võib Girone kodumaale naasta. Mereväelane peab aga Itaaliasse jõudes oma passi ära andma ning kuu jooksul alates tribunali sellisest otsusest Indiasse tagasi pöörduma.

Itaalia välisministeeriumi teatel on nad otsusega rahul ja Girone saabub koju paari päeva jooksul.

Neli aastat kestnud juriidilise vaidluse lõpetamiseks leppisid Itaalia ja India mullu kokku viia see üle Haagi arbitraažikohtusse.

Itaalia väitel ei peaks juhtumit arutama India kohus, sest see toimus rahvusvahelistes vetes. India on teatanud oma veendumusest, et tribunal teeb oma otsuse nende kasuks.

Toimetaja: Karin KoppelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.