Obama: Talibani uus juht jätkab eesmärkide saavutamiseks vägivalla kasutamist ({{commentsTotal}})

USA president Barack Obama 1. mail 2011 Osama bin Ladeni tabamiseks korraldatud koosolekul.
USA president Barack Obama 1. mail 2011 Osama bin Ladeni tabamiseks korraldatud koosolekul. Autor/allikas: Pete Souza/Reuters/Scanpix

USA president Barack Obama leiab, et Taliban jätkab uue liidri mulla Haibatullah Akhundzada juhtimisel vägivalla strateegiat, kuna tegemist on Talibani konservatiivsema tiiva liikmega. Samas lisas USA riigipea, et Ühendriigid jätkavad Afganistani hapra demokratiseerumise toetamist ja takistavad Kesk-Aasia riigis ISIS-e tegevuse laienemist.

"Taliban on jätkuvalt organisatsioon, mis näeb enda strateegia ellu viimiseks vägivalda ühe tööriistana. Selle abil proovivad nad saavutada eesmärke ja poliitilist agendat eelkõige Afganistanis," rääkis Obama Jaapanis toimunud G7 riikide kohtumisel, vahendab Reuters.

Ta lisas, et lähitulevikus jätkab Taliban terroriaktide korraldamist ja enesetapurünnakute abil süütute inimeste tapmist. "Meie eesmärk on kindlustada Afganistani põhiseadusliku korra kehtimist ja demokraatia arengut. Lisaks peame jätkama terrorivastaste operatsioonidega, kuna nii juurime Afganistanist välja ISIS-e ja al-Qaeda, kes võib riiki kasutada USA ründamisel baasina," selgitas USA president.

Talibani uue juhi mulla Haibatullah Akhundzada valimine hävitas Barack Obama lootuse, et Afganistani rahukõnelused saaksid alata tema ametiaja jooksul, mis lõppeb käesoleva aasta novembris. USA julgeoleku- ja luurespetsialistide väitel oli tegemist ühe Obama peamise välispoliitilise eesmärgiga.

Lõuna-Afganistanist pärit islamiõpetlane mulla Akhundzada valiti Talibani juhiks tõenäoliselt Pakistanis toimunud šuural, mis korraldati vaid neli päeva pärast eelmise juhi mulla Akhtar Mansouri surma, kes hukkus USA õhuväe droonirünnakus.

Mõned USA ametnikud avaldasid pärast Mansouri surma lootust, et juhi surm avab ukse rahukõnelusteks Talibani ja Afganistani presidendi Ashraf Ghani vahel.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics