Galerii: merevägi sai juurde ajateenijatest koosneva laevakaitse meeskonna ({{commentsTotal}})

Eile lõppes mereväes esimene ajateenijatele mõeldud laevakaitsekursus, kus viie nädala jooksul õpetati ajateenijaid tegutsema laevakaitsegrupi liikmetena.

"Laevakaitsemeeskond annab vajadusel meie enda või liitlaste laevadele lisatulejõu ning võimaldab kontrollida laevu merel või sadamates," ütles laevakaitsekursuse ülem vanemleitnant Rait Luks ja lisas, et kavas on ka edaspidi ajateenijate baasil laevakaitsemeeskondi koolitada.

Kursusel osalenud ajateenijad õppisid kasutama nii sõduri relvastust kui laeva pardarelvi, lastes maal ja merel asuvaid sihtmärke 7,62mm kuulipildujast MG-3 ning 12,7mm raskekuulipildujast Browning. Samuti harjutasid ajateenijad kiirpaadi rünnaku tõrjumist, merevaatlust, meresidet, vahirutiini, pardumise taktikaid ning laeva pardakontrolli. Kursuse tegevuste hulka kuulusid muuhulgas ka ujumis- ja käsivõitlustreeningud. Kursuse lõpetas kahepäevane kompleksharjutus tuukri- ja toetuslaeva Tasuja pardal, kus prooviti läbi kõik laevakaitsjatena tegutsemiseks vajalik.

Kursuse koostamisel kasutas merevägi aastatel 2010-2013 laevakaitse operatsioonidelt Aafrika rannikul ja Vahemeres omandatud kogemusi. Uue laevakaitsegrupi kursuse läbis üksteist mereväe tekimadruse või relvastusmadruse erialal teeninud ajateenijat, kes homme pärast 11-kuulist teenistust reservi arvatakse.

Mereväe ajateenijad alustavad 11-kuulist ajateenistust Miinisadama linnakus asuvas Vahipataljonis sõduri baaskursuse läbimisega, sellele järgneb mereväelase baaskursus mereväekoolis ning teenistus mereväe laevastiku sõjalaevadel.

Merevägi on üks kolmest kaitseväe väeliigist, mille peamine eesmärk on kaitsta Eesti territoriaalvett ja põhiülesanne teha miinitõrjet ning arendada miinisõjavõimet. Merevägi koosneb mereväe laevastikust ja mereväebaasist.

Toimetaja: Allan RajaveeINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics