Galerii: merevägi sai juurde ajateenijatest koosneva laevakaitse meeskonna ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
19 pilti
Foto: Ajateenijate laevakaitsekursus Autor: Siim Verner Teder/Kaitsevägi

Eile lõppes mereväes esimene ajateenijatele mõeldud laevakaitsekursus, kus viie nädala jooksul õpetati ajateenijaid tegutsema laevakaitsegrupi liikmetena.

"Laevakaitsemeeskond annab vajadusel meie enda või liitlaste laevadele lisatulejõu ning võimaldab kontrollida laevu merel või sadamates," ütles laevakaitsekursuse ülem vanemleitnant Rait Luks ja lisas, et kavas on ka edaspidi ajateenijate baasil laevakaitsemeeskondi koolitada.

Kursusel osalenud ajateenijad õppisid kasutama nii sõduri relvastust kui laeva pardarelvi, lastes maal ja merel asuvaid sihtmärke 7,62mm kuulipildujast MG-3 ning 12,7mm raskekuulipildujast Browning. Samuti harjutasid ajateenijad kiirpaadi rünnaku tõrjumist, merevaatlust, meresidet, vahirutiini, pardumise taktikaid ning laeva pardakontrolli. Kursuse tegevuste hulka kuulusid muuhulgas ka ujumis- ja käsivõitlustreeningud. Kursuse lõpetas kahepäevane kompleksharjutus tuukri- ja toetuslaeva Tasuja pardal, kus prooviti läbi kõik laevakaitsjatena tegutsemiseks vajalik.

Kursuse koostamisel kasutas merevägi aastatel 2010-2013 laevakaitse operatsioonidelt Aafrika rannikul ja Vahemeres omandatud kogemusi. Uue laevakaitsegrupi kursuse läbis üksteist mereväe tekimadruse või relvastusmadruse erialal teeninud ajateenijat, kes homme pärast 11-kuulist teenistust reservi arvatakse.

Mereväe ajateenijad alustavad 11-kuulist ajateenistust Miinisadama linnakus asuvas Vahipataljonis sõduri baaskursuse läbimisega, sellele järgneb mereväelase baaskursus mereväekoolis ning teenistus mereväe laevastiku sõjalaevadel.

Merevägi on üks kolmest kaitseväe väeliigist, mille peamine eesmärk on kaitsta Eesti territoriaalvett ja põhiülesanne teha miinitõrjet ning arendada miinisõjavõimet. Merevägi koosneb mereväe laevastikust ja mereväebaasist.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.