Audiogalerii 26. mail: Kattai kohtu ette astumisest, Lemberi-suguste petuskeemide sagedusest ja toidukaupluste vähenemisest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 26. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Peaministri tapmisega ähvardamises süüdistatav astus kohtu ette

Täna algas kohtuprotsess Martin Kattai üle, keda süüdistatakse peaminister Taavi Rõivase tapmisega ähvardamises. Prokuröri ja kaitsja taotlusel on kohtuprotsess kuulutatud kohtuliku uurimise osas kinniseks.

PRIA kontrolliosakonna juht: Lemberi kahtlustuse laadsed petuskeemid on laialt levinud

Omafinantseeringu näilik tasumine on üsna laialt levinud probleem, nentis PRIA kontrollosakonna juhataja Kristi Sell. Tema sõnul näitavad ettevõtjad omafinantseeringu tasumise vältimiseks selle hinda kunstlikult kõrgemana.

Graafikud: Toidukaupluste arv on kümne aastaga kahanenud ligi tuhande võrra

Toidukaupluste arv on vähenenud kümne aastaga tuhande võrra. Eesti Kaupmeeste Liidu juhatuse liige Jaanus Vihand peab põhjuseks turu arenemist ning supermarketite osakaalu tõusu. Eestis on alles jäänud alla 1500 toidupoe.

Uuring: enamik elanikkonnast ei pea perevägivalda pere siseasjaks

Uuringust „Eesti elanikkonna teadlikkus soopõhise vägivalla ja inimkaubanduse valdkonnas“ selgus, et perevägivalda ei peeta enam pere siseasjaks vaid kuriteoks. Kui 2011. aastal pöörduti perevägivalla juhtumitega politsei poole keskmiselt 19 korda päevas, siis 2015. aastal tehti seda keskmiselt 35 korda päevas.

ERRi Ameerika korrespondendi ametisse asub Maria-Ann Rohemäe

Rahvusringhäälingu uueks Ameerika korrespondendiks saab ERRi uudistetoimetuse reporter Maria-Ann Rohemäe. Eesti Rahvusringhäälingu senine korrespondent Lauri Tankler soovib naasta kodumaale tuleva aasta alguses.

Eestile eeskujuks võetud Helsingi munitsipaalkorterite üüriturg: taotleda võivad kõik, saavad vähesed

Helsingis on munitsipaalüüripinda taotleda igaühel, kuid seda jagub ainult umbes neljale protsendile taotlejatest. Eeskätt eelistatakse üürimisel neid, kes on tavalised, väikese sissetulekuga inimesed. Korteritaotlus on jõus kolm kuud ning kuigi taotlust võib uuendada palju kulub, siis vahel korterit ei saagi, olgugi, et seda on juba pikalt taotletud.

Toimetaja: Merit Maarits, Siim LõviOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema