Audiogalerii 26. mail: Kattai kohtu ette astumisest, Lemberi-suguste petuskeemide sagedusest ja toidukaupluste vähenemisest ({{commentsTotal}})

ERR.ee kokkuvõte sündmustest, mis on 26. mai pärastlõunaks uudistepäeva kujundanud.

Peaministri tapmisega ähvardamises süüdistatav astus kohtu ette

Täna algas kohtuprotsess Martin Kattai üle, keda süüdistatakse peaminister Taavi Rõivase tapmisega ähvardamises. Prokuröri ja kaitsja taotlusel on kohtuprotsess kuulutatud kohtuliku uurimise osas kinniseks.

PRIA kontrolliosakonna juht: Lemberi kahtlustuse laadsed petuskeemid on laialt levinud

Omafinantseeringu näilik tasumine on üsna laialt levinud probleem, nentis PRIA kontrollosakonna juhataja Kristi Sell. Tema sõnul näitavad ettevõtjad omafinantseeringu tasumise vältimiseks selle hinda kunstlikult kõrgemana.

Graafikud: Toidukaupluste arv on kümne aastaga kahanenud ligi tuhande võrra

Toidukaupluste arv on vähenenud kümne aastaga tuhande võrra. Eesti Kaupmeeste Liidu juhatuse liige Jaanus Vihand peab põhjuseks turu arenemist ning supermarketite osakaalu tõusu. Eestis on alles jäänud alla 1500 toidupoe.

Uuring: enamik elanikkonnast ei pea perevägivalda pere siseasjaks

Uuringust „Eesti elanikkonna teadlikkus soopõhise vägivalla ja inimkaubanduse valdkonnas“ selgus, et perevägivalda ei peeta enam pere siseasjaks vaid kuriteoks. Kui 2011. aastal pöörduti perevägivalla juhtumitega politsei poole keskmiselt 19 korda päevas, siis 2015. aastal tehti seda keskmiselt 35 korda päevas.

ERRi Ameerika korrespondendi ametisse asub Maria-Ann Rohemäe

Rahvusringhäälingu uueks Ameerika korrespondendiks saab ERRi uudistetoimetuse reporter Maria-Ann Rohemäe. Eesti Rahvusringhäälingu senine korrespondent Lauri Tankler soovib naasta kodumaale tuleva aasta alguses.

Eestile eeskujuks võetud Helsingi munitsipaalkorterite üüriturg: taotleda võivad kõik, saavad vähesed

Helsingis on munitsipaalüüripinda taotleda igaühel, kuid seda jagub ainult umbes neljale protsendile taotlejatest. Eeskätt eelistatakse üürimisel neid, kes on tavalised, väikese sissetulekuga inimesed. Korteritaotlus on jõus kolm kuud ning kuigi taotlust võib uuendada palju kulub, siis vahel korterit ei saagi, olgugi, et seda on juba pikalt taotletud.

Toimetaja: Merit Maarits, Siim LõviKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.