Simson presidendivalimistest: Kallase kasuks kõneleb see, et ta ei ole tänase Reformierakonna juhtkonna kandidaat ({{commentsTotal}})

Kadri Simson kiidab Siim Kallast.
Kadri Simson kiidab Siim Kallast. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskfraktsiooni juht Kadri Simson kinnitusel on Keskerakond positsioonil, kus ühtegi presidendikandidaati ei välistata. Siim Kallase kasuks kõneleb tema sõnul asjaolu, et Reformierakonna juhtkond tema kandidatuuri ei toeta.

Kadri Simson imestas Vikerraadio "Reporteritunnis" prsidendikandidaatide kandidaatide rohkuse üle, kuna reaalselt ei saaks seal üles seada korraga enam kui nelja kandidaati, kuivõrd iga kandidaat peab ülesseadmiseks saama vähemalt 21 riigikogu liikme toetuse.

Keda aga toetab Keskerakond, pole veel selgunud. "Oleme võtnud lähenemise, et me kedagi ei välista," kinnitas Simson. Ta kiitis Reformierakonna kandidaati Siim Kallast, meenutades, et 2002-2003 olid helged ajad, mil Kallas oli Keskerakonnaga juhitud valitsuse peaminister, sest siis sai valitsus ka midagi ära tehtud.

"Siim Kallase kasuks kõneleb see, et ta ei ole tänase Reformierakonna juhtkonna kandidaat. Ta on selgelt vastustanud Reformierakonna poliitikat, mis on üles ehitatud häälte saamisele ja seetõttu kütab üles hirmu ja tüli erinevate kogukondade vahel. Kümne aastaga Euroopas on ta hakanud vaatama teisiti ka maksupoliitikale,“ tunnustas Simson Kallast.

„Ma saan aru, miks Reformierakond ei taha Siim Kallast presidendiks, sest nad kardavad, et kui presidendiamet on Reformierakonna käes, siis peaministriamet enam ei ole ja see annab võimaluse teha uus valitsus ilma Reformierakonnata,“ analüüsis Simson. 

Keskerakonna enda presidendikandidaat selgub 11. juunil, mil koguneb erakonna volikogu ja salajase hääletusega sõelutakse välja enim hääli kogunu, kellest saab üks ja ainus erakonna kandidaat presidendi ametikohale.

Simson möönis, et Reformierakonnal on valijameestekogus suuremad šansid oma kandidaadi äravalimiseks, sest riigikogus ilma Keskfraktsiooni häälteta presidenti ära valida ei õnnestu - ilma ei tule vajalikku 2/3 häältest kokku. Valijameestekogus saab aga Simsoni arvates hääletama meelitada lubadustega riigieelarve koostamisel, milles opositsioon kaasa rääkida ei saa.

Toimetaja: Merilin PärliKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics