Simson presidendivalimistest: Kallase kasuks kõneleb see, et ta ei ole tänase Reformierakonna juhtkonna kandidaat ({{commentsTotal}})

Kadri Simson kiidab Siim Kallast. Autor: Siim Lõvi /ERR

Keskfraktsiooni juht Kadri Simson kinnitusel on Keskerakond positsioonil, kus ühtegi presidendikandidaati ei välistata. Siim Kallase kasuks kõneleb tema sõnul asjaolu, et Reformierakonna juhtkond tema kandidatuuri ei toeta.

Kadri Simson imestas Vikerraadio "Reporteritunnis" prsidendikandidaatide kandidaatide rohkuse üle, kuna reaalselt ei saaks seal üles seada korraga enam kui nelja kandidaati, kuivõrd iga kandidaat peab ülesseadmiseks saama vähemalt 21 riigikogu liikme toetuse.

Keda aga toetab Keskerakond, pole veel selgunud. "Oleme võtnud lähenemise, et me kedagi ei välista," kinnitas Simson. Ta kiitis Reformierakonna kandidaati Siim Kallast, meenutades, et 2002-2003 olid helged ajad, mil Kallas oli Keskerakonnaga juhitud valitsuse peaminister, sest siis sai valitsus ka midagi ära tehtud.

"Siim Kallase kasuks kõneleb see, et ta ei ole tänase Reformierakonna juhtkonna kandidaat. Ta on selgelt vastustanud Reformierakonna poliitikat, mis on üles ehitatud häälte saamisele ja seetõttu kütab üles hirmu ja tüli erinevate kogukondade vahel. Kümne aastaga Euroopas on ta hakanud vaatama teisiti ka maksupoliitikale,“ tunnustas Simson Kallast.

„Ma saan aru, miks Reformierakond ei taha Siim Kallast presidendiks, sest nad kardavad, et kui presidendiamet on Reformierakonna käes, siis peaministriamet enam ei ole ja see annab võimaluse teha uus valitsus ilma Reformierakonnata,“ analüüsis Simson. 

Keskerakonna enda presidendikandidaat selgub 11. juunil, mil koguneb erakonna volikogu ja salajase hääletusega sõelutakse välja enim hääli kogunu, kellest saab üks ja ainus erakonna kandidaat presidendi ametikohale.

Simson möönis, et Reformierakonnal on valijameestekogus suuremad šansid oma kandidaadi äravalimiseks, sest riigikogus ilma Keskfraktsiooni häälteta presidenti ära valida ei õnnestu - ilma ei tule vajalikku 2/3 häältest kokku. Valijameestekogus saab aga Simsoni arvates hääletama meelitada lubadustega riigieelarve koostamisel, milles opositsioon kaasa rääkida ei saa.

Toimetaja: Merilin Pärli



Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.