Savtšenko advokaadid: võimalusi vangide vahetamiseks on veel ({{commentsTotal}})

Mark Feigin (vasakul) ja Nikolai Polozov eelmise aasta juulis Savtšenko kohtuistungile minemas
Mark Feigin (vasakul) ja Nikolai Polozov eelmise aasta juulis Savtšenko kohtuistungile minemas Autor/allikas: Fyodor Larin/TASS/Scanpix

Täna saabusid Kiievisse Nadia Savtšenko advokaadid Mark Feigin ja Nikolai Polozov, kes jagasid suurel pressikonverentsil kommentaare nii Savtšenko kui ka teiste ukrainlastest vangide teemal.

Tuntud Vene advokaatide hinnangul pääses Savtšenko lõpuks vabadusse enda poolt seatud tingimustel ehk Venemaa presidendilt Vladimir Putinilt ta armu ei palunud ning süüdi end ei tunnistanud. Samuti räägiti sellest, et võimalusi edasiseks vangide vahetamiseks on veel, vahendas Unian.

Feigin rõhutas oma kindlatele allikatele viidates, et Donbassis on Ukraina vägede kätte vangi langenud ka teisi Vene sõjaväelasi peale eile vabadusse pääsenud Jevgeni Jerofejevi ja Aleksandr Aleksandrovi. Ning tema arvates saaks neid isikuid kasutada nii Kremli-meelsete võitlejate kui ka Venemaa enda käes olevate ukrainlaste väljavahetamiseks.

Advokaat avaldas arvamust, et ülejäänud juhtumid tuleks lahendada kollektiivselt, mitte eraldi nagu Savtšenko puhul. Täpsemate detailide asjus soovitas Feigin ajakirjanikel pöörduda Ukraina presidendi Petro Porošenko poole.

Advokaat Polozov rääkis omakorda, et ukrainlaste röövimisega üritab Kreml vett segada ning samal ajal päästa bandiite, kes on Donbassi "Vene korda" looma saadetud. Venemaal peetavad kohtuprotsessid on aga otseselt Kremli kontrolli all ning mingist sõltumatust kohtupidamisest tema sõnul rääkida ei saa.

Jerofejevi ja Aleksandrovi kohta lausus Feigin, et "ellu nad jäävad, kuid avalikult neid enam ei meenutata". 

"Nad kaovad lihtsalt ära. Te ei kuule neist enam midagi. Praegu töötavad nendega eriteenistuste ametnikud. Neid küsitletakse, kontrollitakse detektoritega, kas neid värvati Ukraina julgeolekuteenistuse poolt või mitte; mida nad ütlesid või mida nad ei öelnud; millega neid seostati ja millega mitte," loetles advokaat.

Donbassi võitlejate käes on 114 ukrainlast, Venemaa vanglates on 11 ukrainlasest poliitvangi

Ukraina julgeolekuteenistuse SBU asejuht ja vangide vabastamise koordinatsioonikeskuse esindaja Juri Tandit teatas varem, et praegusel hetkel viibib Donbassi okupeeritud territooriumil 114 Ukraina kodanikust pantvangi. Konflikti ajal on aga teadmata kadunuks jäänud 655 inimest.

Kahe aasta jooksul on õnnestunud vastase käest päästa 3044 ukrainlast. Nende seas oli 1119 sõdurit, 264 rahvuskaartlast, 112 siseministeeriumi töötajat, 26 piirivalvurit, 67 vabatahtlikku võitlejat ja 1456 tsiviilisikut.

Tandit juhtis tähelepanu ka asjaolule, et pantvange pole mitte ainult "rahvavabariikide ametlike võimude", vaid ka erinevate sõjapealike meelevallas ning seega on täpset ja üldist ülevaadet väga raske anda. SBU asejuhi sõnul olevat nende sõjapealikega sageli isegi lihtsam kokkuleppele jõuda.

Venemaal hoitakse endiselt kinni aga 11 Ukraina kodanikku, keda Kiiev peab poliitvangideks.

Tandit avaldas lootust, et ülemraada saadik ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee liige Nadia Savtšenko saab nüüd tööle asudes palju ära teha ülejäänud vangide vabastamise nimel.

Toimetaja: Laur ViirandOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema