Opositsionäär Udaltsovi ei vabastata ennetähtaegselt ({{commentsTotal}})

Vasak-äärmuslasest Vene opositsionäär Sergei Udaltsov
Vasak-äärmuslasest Vene opositsionäär Sergei Udaltsov Autor/allikas: Kirill Kudryavtsev/AFP/Scanpix

Venemaa Tambovi oblastikohus tunnistas seaduslikuks 6. mail 2012 Moskva Bolotnaja väljakul massirahutuste korraldamise eest neljaks ja pooleks aastaks vangi mõistetud opositsionäär Sergei Udaltsovi tingimisi ennetähtaegsest vabastamisest keeldumise otsuse, ütles Interfaxile tema advokaat Violetta Volkova.

"Täna keeldus Tambovi oblastikohtu kohtunik rahuldamast meie apellatsioonikaebust ennetähtaegsest vabastamisest keeldumise otsuse peale," ütles Volkova neljapäeval.

Seega jõustus otsus Udaltsovi ennetähtaegselt mitte vabastada.

Tema sõnusti kuulutas kohus vaid otsuse sissejuhatuse ja resolutatiivse osa, seepärast selguvad põhjendused alles otsuse koopia kättesaamisel.

Udaltsovi kaitsja kavatseb jätkata tema ennetähtaegse vabastamise taotlemist.

"Me ootame ära seaduses ettenähtud aja (pool aastat) ja anname ennetähtaegse vabastamise taotluse uuesti sisse. Me anname sisse ka kassatsioonikaebuse tänase otsuse peale, kuid selle peale me eriti ei looda," ütles Volkova.

Teadupoolest keeldus Tambovi oblasti Rasskazovo rajoonikohus 29. märtsil Udaltsovi ennetähtaegselt vabastamast. Kolme kehtiva noomituse, kahe kartserisse paigutamise ja kolme temaga peetud vestluse tõttu leidis kohus, et opositsionäär "ei ole asunud paranemise teele".

Moskva linnakohus määras Udaltsovile ja Leonid Razvozžajevile nelja ja poole aasta pikkuse vangistuse. Udaltsov kannab karistust Tambovi oblasti koloonias nr 3.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics