Opositsionäär Udaltsovi ei vabastata ennetähtaegselt ({{commentsTotal}})

Vasak-äärmuslasest Vene opositsionäär Sergei Udaltsov Autor: Kirill Kudryavtsev/AFP/Scanpix

Venemaa Tambovi oblastikohus tunnistas seaduslikuks 6. mail 2012 Moskva Bolotnaja väljakul massirahutuste korraldamise eest neljaks ja pooleks aastaks vangi mõistetud opositsionäär Sergei Udaltsovi tingimisi ennetähtaegsest vabastamisest keeldumise otsuse, ütles Interfaxile tema advokaat Violetta Volkova.

"Täna keeldus Tambovi oblastikohtu kohtunik rahuldamast meie apellatsioonikaebust ennetähtaegsest vabastamisest keeldumise otsuse peale," ütles Volkova neljapäeval.

Seega jõustus otsus Udaltsovi ennetähtaegselt mitte vabastada.

Tema sõnusti kuulutas kohus vaid otsuse sissejuhatuse ja resolutatiivse osa, seepärast selguvad põhjendused alles otsuse koopia kättesaamisel.

Udaltsovi kaitsja kavatseb jätkata tema ennetähtaegse vabastamise taotlemist.

"Me ootame ära seaduses ettenähtud aja (pool aastat) ja anname ennetähtaegse vabastamise taotluse uuesti sisse. Me anname sisse ka kassatsioonikaebuse tänase otsuse peale, kuid selle peale me eriti ei looda," ütles Volkova.

Teadupoolest keeldus Tambovi oblasti Rasskazovo rajoonikohus 29. märtsil Udaltsovi ennetähtaegselt vabastamast. Kolme kehtiva noomituse, kahe kartserisse paigutamise ja kolme temaga peetud vestluse tõttu leidis kohus, et opositsionäär "ei ole asunud paranemise teele".

Moskva linnakohus määras Udaltsovile ja Leonid Razvozžajevile nelja ja poole aasta pikkuse vangistuse. Udaltsov kannab karistust Tambovi oblasti koloonias nr 3.

Toimetaja: Allan Rajavee

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.