Paide turg avati seaduseid väänates, kuna endine reformierakondlane pidi täitma linnarahvale antud lubaduse ({{commentsTotal}})

Paide linn.
Paide linn. Autor/allikas: Wikicommons

Järvamaa pealinnas Paides ei vaibu poliitiline võimuvõitlus, kuigi volikogu opositsiooni täna hommikune katse linnapea Siret Pihelgas (SDE) maha võtta luhtus. Opositsioon süüdistab linnapead selles, et sihtasutuse Paide Haldus rajatud turu ehitus- ja kasutusluba vormistati tagantjärele, alles pärast turu avamist. Opositsioon lubab nüüd abi otsida õiguskaitseorganitelt.

Paides eelmise võimupöörde esile kutsunud endine reformierakondlane Janno Lehemets oli turu ehituse ajal projektijuht ja pidi tagama ehitusdokumentide korrektsuse, kuid nüüdseks on ta tõusnud turgu haldava sihtasutuse Paide Haldus juhiks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Linnapea Siret Pihelgas pidi täna linnavolikogus kuulama opositsiooni süüdistusi korruptsiooni ohtliku olukorra loomises ja kokkumängus volikogus kaalukeeleks oleva Lehemetsaga, sest avapeo ajaks polnud linnavalitsus väljastanud veel turu ehituslubagi.

"Kauplemiseks ajutised load olid turule antud. Et me oleksime räigelt millegi vastu eksinud, siis tegelikult seda olnud ei ole, sest nüüdseks on siis ametlikult aetud ka paberid korda niiöelda igaveseks," selgitas Pihelgas.

Ehitusteatise linnavalitsusele esitamata jätmise eest Lehemets endal süüd ei näe, sest usaldas oma ülemust, Paide Halduse toonast juhti, praegu opositsiooni kuuluvat Andrus Tulli ja kasutusteatis jäi saatmata, kuna elektritööde eest vastutanud Tull ei teinud ära mõõdistamistöid.

Samas polnud turu avapäeval putkades ka vett ega kanalisatsiooni. Põhjus, miks Lehemetsa peamise valimislubadusena valminud turg nii kiiresti tuli avada, oli mõistagi poliitiline. "See oli lubadus Paide linnarahvale. Paide linna rahvas pidi saama omale 724. sünnipäevaks omale turu ja seda ta ka sai," tunnistas Lehemets.

Paide linnavolikogu liikme ja revisjonikomisjoni endise juhi Viktor Kasaku sõnul ilmneb, et Paides on välja kujunenud kord, kus vabariigi seadused kehtivad küll kodanikele, aga ei kehti linnavalitsusele. "See tähendab, et see turg oli püstitatud ebaseaduslikult," toonitas Kasak.

Kui asi sai avalikuks, vahetasid volikogu koalitsiooni kuuluvad sotsiaaldemokraadid ja keskerakondlased omade vastu välja revisjonikomisjoni. Opositsioon kaalub nüüd turu ebaseadusliku ehitamise pärast pöörduda korrakaitseorganite poole.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema