Paide turg avati seaduseid väänates, kuna endine reformierakondlane pidi täitma linnarahvale antud lubaduse ({{commentsTotal}})

Paide linn. Autor: Wikicommons

Järvamaa pealinnas Paides ei vaibu poliitiline võimuvõitlus, kuigi volikogu opositsiooni täna hommikune katse linnapea Siret Pihelgas (SDE) maha võtta luhtus. Opositsioon süüdistab linnapead selles, et sihtasutuse Paide Haldus rajatud turu ehitus- ja kasutusluba vormistati tagantjärele, alles pärast turu avamist. Opositsioon lubab nüüd abi otsida õiguskaitseorganitelt.

Paides eelmise võimupöörde esile kutsunud endine reformierakondlane Janno Lehemets oli turu ehituse ajal projektijuht ja pidi tagama ehitusdokumentide korrektsuse, kuid nüüdseks on ta tõusnud turgu haldava sihtasutuse Paide Haldus juhiks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Linnapea Siret Pihelgas pidi täna linnavolikogus kuulama opositsiooni süüdistusi korruptsiooni ohtliku olukorra loomises ja kokkumängus volikogus kaalukeeleks oleva Lehemetsaga, sest avapeo ajaks polnud linnavalitsus väljastanud veel turu ehituslubagi.

"Kauplemiseks ajutised load olid turule antud. Et me oleksime räigelt millegi vastu eksinud, siis tegelikult seda olnud ei ole, sest nüüdseks on siis ametlikult aetud ka paberid korda niiöelda igaveseks," selgitas Pihelgas.

Ehitusteatise linnavalitsusele esitamata jätmise eest Lehemets endal süüd ei näe, sest usaldas oma ülemust, Paide Halduse toonast juhti, praegu opositsiooni kuuluvat Andrus Tulli ja kasutusteatis jäi saatmata, kuna elektritööde eest vastutanud Tull ei teinud ära mõõdistamistöid.

Samas polnud turu avapäeval putkades ka vett ega kanalisatsiooni. Põhjus, miks Lehemetsa peamise valimislubadusena valminud turg nii kiiresti tuli avada, oli mõistagi poliitiline. "See oli lubadus Paide linnarahvale. Paide linna rahvas pidi saama omale 724. sünnipäevaks omale turu ja seda ta ka sai," tunnistas Lehemets.

Paide linnavolikogu liikme ja revisjonikomisjoni endise juhi Viktor Kasaku sõnul ilmneb, et Paides on välja kujunenud kord, kus vabariigi seadused kehtivad küll kodanikele, aga ei kehti linnavalitsusele. "See tähendab, et see turg oli püstitatud ebaseaduslikult," toonitas Kasak.

Kui asi sai avalikuks, vahetasid volikogu koalitsiooni kuuluvad sotsiaaldemokraadid ja keskerakondlased omade vastu välja revisjonikomisjoni. Opositsioon kaalub nüüd turu ebaseadusliku ehitamise pärast pöörduda korrakaitseorganite poole.

Toimetaja: Allan RajaveeMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.