G7 hoiatas, et Brexit ohustab maailma majanduskasvu ({{commentsTotal}})

USA president Barack Obama, Saksa kantsler Angela Merkel ja Itaalia peaminister Matteo Renzi G7 tippkohtumisel Jaapanis.
USA president Barack Obama, Saksa kantsler Angela Merkel ja Itaalia peaminister Matteo Renzi G7 tippkohtumisel Jaapanis. Autor/allikas: Carolyn Kaster/Reuters/Scanpix

Maailma tööstusriikide liidrid ütlesid oma deklaratsioonis, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust ohustaks globaalset majanduskasvu.

G7 hoiatas lõppdeklaratsioonis, et nn Brexit pööraks globaalse kaubanduse, investeeringute ja töökohtade arvu suurenemise trendi tagasi, vahendas BBC.

Deklaratsioonis seatakse majanduskasv tähtsaimaks, millega võidelda maailmamajanduse ja julgeoleku vastaste ohtudega.

G7 lubas ühiselt tegeleda suurte ohtudega globaalsele majanduskasvule, sealhulgas ohtudega rahvusvahelisele korrale, mida kujutavad endast terrorirünnakud ja vägivaldne äärmuslus.

"Me oleme pühendunud, tagamaks seda, et majanduskasv oleks kaasav ja töökohtade rikas, tuues kasu kõigile ühiskonna osadele," seisis dokumendis.

Samuti kutsuti rahvusvahelisi turge üles püsima avatud, et võidelda protektsionismi vastu. Samuti kutsuti riike üles vältima valuutade devalveerimist konkurentsi eesmärgil.

Suurbritannias toimub 23. juunil referendum Euroopa Liidu liikmesuse üle.

Lisaks maailma majanduslikele väljakutsetele tõi G7 välja muid poliitikaküsimusi. Deklaratsioonis nimetatakse Euroopa migrandikriisi ülemaailmseks väljakutseks.

Samuti väljendati muret olukorra pärast Ida- ja Lõuna-Hiina merel, kus viimastel aastatel on pinged merepiiri vaidluste pärast tõusnud.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema