G7 hoiatas, et Brexit ohustab maailma majanduskasvu ({{commentsTotal}})

USA president Barack Obama, Saksa kantsler Angela Merkel ja Itaalia peaminister Matteo Renzi G7 tippkohtumisel Jaapanis. Autor: Carolyn Kaster/Reuters/Scanpix

Maailma tööstusriikide liidrid ütlesid oma deklaratsioonis, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust ohustaks globaalset majanduskasvu.

G7 hoiatas lõppdeklaratsioonis, et nn Brexit pööraks globaalse kaubanduse, investeeringute ja töökohtade arvu suurenemise trendi tagasi, vahendas BBC.

Deklaratsioonis seatakse majanduskasv tähtsaimaks, millega võidelda maailmamajanduse ja julgeoleku vastaste ohtudega.

G7 lubas ühiselt tegeleda suurte ohtudega globaalsele majanduskasvule, sealhulgas ohtudega rahvusvahelisele korrale, mida kujutavad endast terrorirünnakud ja vägivaldne äärmuslus.

"Me oleme pühendunud, tagamaks seda, et majanduskasv oleks kaasav ja töökohtade rikas, tuues kasu kõigile ühiskonna osadele," seisis dokumendis.

Samuti kutsuti rahvusvahelisi turge üles püsima avatud, et võidelda protektsionismi vastu. Samuti kutsuti riike üles vältima valuutade devalveerimist konkurentsi eesmärgil.

Suurbritannias toimub 23. juunil referendum Euroopa Liidu liikmesuse üle.

Lisaks maailma majanduslikele väljakutsetele tõi G7 välja muid poliitikaküsimusi. Deklaratsioonis nimetatakse Euroopa migrandikriisi ülemaailmseks väljakutseks.

Samuti väljendati muret olukorra pärast Ida- ja Lõuna-Hiina merel, kus viimastel aastatel on pinged merepiiri vaidluste pärast tõusnud.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.