Hiroshimas algasid meeleavaldused Obama visiidi vastu ({{commentsTotal}})

Hiroshimas algasid meeleavaldused USA presidendi Barack Obama visiidi vastu. Meeleavaldajad nõuavad ka aatomirelvade täielikku keelustamist.

Protestijate meelest on nurjatu, et Obama ei kavatsegi Hiroshima tuumapommitamise pärast vabandada, vahendasid ERR-i teleuudised.

Obama on ametlikult teatanud, et ei palu Teise maailmasõja ajal USA korraldatud tuumarünnaku pärast vabandust, sest rünnaku otsustasid sõjaaegsed juhid neile antud erivolitustega ning otsuse tagamaid on kerge rahuajal valesti mõista.

Maailma esimene tuumarünnak tappis kohe umbes 80 000 inimest, 1945. aasta lõpuks veel 140 000 inimest ning kiiritushaiguse tagajärjel suri hiljemgi palju hiroshimalasi.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.