Lõuna-Osseetia korraldab rahvahääletuse Venemaaga ühinemise üle ({{commentsTotal}})

Leonid Tibilov ja Vladimir Putin. Autor: Alexei Druzhinin/TASS/Scanpix

Gruusia separatistlik piirkond Lõuna-Osseetia korraldab järgmisel aastal rahvahääletuse Venemaaga ühinemise üle, ütles neljapäeval regiooni presidendiks kuulutatud Leonid Tibilov.

Lõuna-Osseetia ja teine mässuline piirkond Abhaasia kuulutasid end Gruusiast iseseisvaks 2008. aastal Venemaa ja Gruusia vahel peetud lühikese sõja lõppedes. Lisaks Venemaale on vaid mõni üksik riik nende iseseisvust tunnustanud.

Eelmisel aastal sõlmisid Venemaa ja Lõuna-Osseetia kohalikud võimud integratsioonileppe, mis vihastas Gruusiat ja lääneriike. 50 000 elanikuga Lõuna-Osseetia juba kasutab rahaühikuna Vene rubla ning seal asub Venemaa sõjaväebaas.

Allikas: BNSSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.