Cameron: ma ei ole kunagi olnud "kapi-brexitlane" ({{commentsTotal}})

Briti peaminister David Cameron.
Briti peaminister David Cameron. Autor/allikas: Frank Augstein/AFP/Scanpix

Briti peaminister ütles täna Jaapanis toimuva G7 tippkohtumise raames ajakirjanikele, et ta pole kunagi olnud "kapi-brexitlane" ning on alati olnud seisukohal, et Euroopa Liidust lahkumine seaks ohtu Suurbritannia majandusliku tuleviku.

Cameron tegi kommentaari seoses ühe oma endise nõuniku sel nädalal tehtud avaldusega, mille kohaselt toetavat Cameron tegelikult Euroopa Liidust lahkumist ning loodab salaja, et valijad on 23. juunil toimuval referendumil samal seisukohal, vahendas Reuters.

"Seega ei ole ma kunagi olnud kapi-brexitlane (closet Brexiteer)," rõhutas valitsusjuht pressikonverentsil.

"Ma toetan väga kirglikult õige referendumitulemuse saavutamist, Euroopa reformimist ja Euroopa osaks jäämist. See on Suurbritannia huvides ja see on kõik, milles praegu asi on," lisas ta.

Viimastel päevadel avalikustatud arvamusküsitlused on andnud 23 juuni referendumi tulemuse kohta väga erinevaid prognoose, kuid suurem osa uuringutest näitavad, et ei Euroopa Liitu jäämise pooldajatel ega ka lahkuda soovijatel pole selget ülekaalu ning seega võib ühe seisukoha võit olla väga napp.

Muuhulgas on Cameron ka teatanud, et mingit teist referendumit selles küsimuses korraldama ei hakata.

"Ma olen täiesti veendunud, et referendum on referendum. See on üks kord põlvkonna jooksul, ainukordne võimalus elu jooksul ning selle tulemus määrab ka edaspidise... Ei saa olla neverendum-it (sõnamäng inglise keeles, mida saab tõlgendada, kui "mitte kunagi lõppevat" - Toim.), meil on referendum," rääkis Cameron eelmisel nädalal.

Ka teised G7 juhid on äsja avaldanud lootust, et Suurbritannia jätkab Euroopa Liidu liikmena.

Toimetaja: Laur ViirandTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema