Cameron: ma ei ole kunagi olnud "kapi-brexitlane" ({{commentsTotal}})

Briti peaminister David Cameron. Autor: Frank Augstein/AFP/Scanpix

Briti peaminister ütles täna Jaapanis toimuva G7 tippkohtumise raames ajakirjanikele, et ta pole kunagi olnud "kapi-brexitlane" ning on alati olnud seisukohal, et Euroopa Liidust lahkumine seaks ohtu Suurbritannia majandusliku tuleviku.

Cameron tegi kommentaari seoses ühe oma endise nõuniku sel nädalal tehtud avaldusega, mille kohaselt toetavat Cameron tegelikult Euroopa Liidust lahkumist ning loodab salaja, et valijad on 23. juunil toimuval referendumil samal seisukohal, vahendas Reuters.

"Seega ei ole ma kunagi olnud kapi-brexitlane (closet Brexiteer)," rõhutas valitsusjuht pressikonverentsil.

"Ma toetan väga kirglikult õige referendumitulemuse saavutamist, Euroopa reformimist ja Euroopa osaks jäämist. See on Suurbritannia huvides ja see on kõik, milles praegu asi on," lisas ta.

Viimastel päevadel avalikustatud arvamusküsitlused on andnud 23 juuni referendumi tulemuse kohta väga erinevaid prognoose, kuid suurem osa uuringutest näitavad, et ei Euroopa Liitu jäämise pooldajatel ega ka lahkuda soovijatel pole selget ülekaalu ning seega võib ühe seisukoha võit olla väga napp.

Muuhulgas on Cameron ka teatanud, et mingit teist referendumit selles küsimuses korraldama ei hakata.

"Ma olen täiesti veendunud, et referendum on referendum. See on üks kord põlvkonna jooksul, ainukordne võimalus elu jooksul ning selle tulemus määrab ka edaspidise... Ei saa olla neverendum-it (sõnamäng inglise keeles, mida saab tõlgendada, kui "mitte kunagi lõppevat" - Toim.), meil on referendum," rääkis Cameron eelmisel nädalal.

Ka teised G7 juhid on äsja avaldanud lootust, et Suurbritannia jätkab Euroopa Liidu liikmena.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.