Kreeka võimud: Idomeni telklaager on tühjendatud ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
10 pilti
Foto: Idomeni laager tühjendatud. Autor: Reuters/AFP/Scanpix

Kreeka politsei teatas, et Makedoonia piiri lähistel Idomenis asuv omaalgatuslik telklaager on täielikult inimestest tühjendatud. Hetkel on sinna alles jäänud vaid abiorganisatsioonide telgid ja muu varustus.

Idomeni laagri tühjendamist alustati teisipäeval. Sellel hetkel oli laagris umbes 8000 migranti ja põgenikku, vahendasid Yle, The Wall Street Journal ja Kathimerini.

Politsei poolt viidi bussidega uutesse ametlikesse põgenikekeskustesse umbes 4000 varjupaigataotlejat. Suurem osa Idomeni laagri elanikest olevat aga Kreeka võimude poolt pakutud transpordist keeldunud.

Kreeka politsei eeldas varem, et operatsioon kestab umbes 10 päeva ning seda viidi massirahutuste kartuses läbi väga suurte jõududega. Samas kulges protsess küllaltki rahulikult ning arvatust kiiremini. Üheks kiire tühjendamise põhjuseks oli see, et viimastel päevadel otsustasid tuhanded inimesed iseseisvalt laagrist lahkuda.

Ametnike sõnul võisid inimesed minna teistesse laagritesse, kus neil juba tuttavaid ees oli või kus nende arvates on paremad elutingimused. "Suurem osa neist on läinud bensiinijaamade ja hotellide lähistele või jalutanud ise ametlikesse laagritesse," rääkis anonüümsust soovinud politseiallikas AFP-le.

Lisaks õnnestus võimuesindajatel piirkonnas liikluseks avada Makedooniasse viiv raudteelõik, mida piiride avamist nõudvad migrandid olid mitu kuud blokeerinud. Tõenäoliselt hakkavad rongid sõitma juba täna.

Samas jääb Idomeni küla lähistele veel tugevad politseijõud, et ennetada mitteametliku telklaagri taaskerkimist. Migratsiooniminister Yiannis Mouzalas teatas aga, et järgmisena võtavad võimud käsile Ateenas asuva Elliniko telklaagri tühjendamise.

Pärast seda, kui Makedoonia ja teised Balkani poolsaare riigid piirid sulgesid, on Kreeka territooriumile "lõksu" jäänud umbes 54 000 migranti ja põgenikku.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.