Kreeka võimud: Idomeni telklaager on tühjendatud ({{commentsTotal}})

Kreeka politsei teatas, et Makedoonia piiri lähistel Idomenis asuv omaalgatuslik telklaager on täielikult inimestest tühjendatud. Hetkel on sinna alles jäänud vaid abiorganisatsioonide telgid ja muu varustus.

Idomeni laagri tühjendamist alustati teisipäeval. Sellel hetkel oli laagris umbes 8000 migranti ja põgenikku, vahendasid Yle, The Wall Street Journal ja Kathimerini.

Politsei poolt viidi bussidega uutesse ametlikesse põgenikekeskustesse umbes 4000 varjupaigataotlejat. Suurem osa Idomeni laagri elanikest olevat aga Kreeka võimude poolt pakutud transpordist keeldunud.

Kreeka politsei eeldas varem, et operatsioon kestab umbes 10 päeva ning seda viidi massirahutuste kartuses läbi väga suurte jõududega. Samas kulges protsess küllaltki rahulikult ning arvatust kiiremini. Üheks kiire tühjendamise põhjuseks oli see, et viimastel päevadel otsustasid tuhanded inimesed iseseisvalt laagrist lahkuda.

Ametnike sõnul võisid inimesed minna teistesse laagritesse, kus neil juba tuttavaid ees oli või kus nende arvates on paremad elutingimused. "Suurem osa neist on läinud bensiinijaamade ja hotellide lähistele või jalutanud ise ametlikesse laagritesse," rääkis anonüümsust soovinud politseiallikas AFP-le.

Lisaks õnnestus võimuesindajatel piirkonnas liikluseks avada Makedooniasse viiv raudteelõik, mida piiride avamist nõudvad migrandid olid mitu kuud blokeerinud. Tõenäoliselt hakkavad rongid sõitma juba täna.

Samas jääb Idomeni küla lähistele veel tugevad politseijõud, et ennetada mitteametliku telklaagri taaskerkimist. Migratsiooniminister Yiannis Mouzalas teatas aga, et järgmisena võtavad võimud käsile Ateenas asuva Elliniko telklaagri tühjendamise.

Pärast seda, kui Makedoonia ja teised Balkani poolsaare riigid piirid sulgesid, on Kreeka territooriumile "lõksu" jäänud umbes 54 000 migranti ja põgenikku.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema