FT: Euroopa Liidu juhid on pidanud salanõupidamisi Brexiti puhuks ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu ja Suurbritannia lipp. Autor: Philippe Huguen/AFP/Scanpix

Briti ärileht Financial Times kirjutab, et Euroopa Liidu (EL) liidrid on pidanud viimastel nädalatel Hannoveris, Roomas ja Brüsselis salanõu, et koostada B-plaani juhuks, kui Suurbritannia 23. juuni rahvahääletus peaks toetama riigi EL-ist lahkumist (Brexit).

B-plaan käsitleb eelkõige julgeolekupoliitikat ja kaitsealast koostööd. Lehe allikate andmetel on nõupidamistest osa võtnud umbes tosin poliitikut ja tippametnikku. Samuti on EL-i traditsiooniline jaanipäevaegne tippkohtumine nihutatud Brexiti tõttu 28. ja 29. juunile. Väidetavalt pelgab Prantsusmaa, et EL-ist lahkumise meeleolud võivad levida ka teistesse riikidesse, kirjutas FT.

EL tahab valmis olla, et Euroopa Keskpank ja Inglise Pank oleksid valmis kohe reageerima turgude suurele kõikumisele, juhul kui britid hääletavad Brexiti poolt. Samuti peavad Euroopa Komisjoni 28 liiget 27. juunil erakorralise kohtumise, kus koostatakse strateegia Ülemkogu jaoks.

Osad diplomaatilised allikad väidavad, et Saksamaa ja Prantsusmaa kavatsevad teatada uutest lõimumisvaldkondadest ilma Suurbritanniata.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised