FT: Euroopa Liidu juhid on pidanud salanõupidamisi Brexiti puhuks ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu ja Suurbritannia lipp.
Euroopa Liidu ja Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Philippe Huguen/AFP/Scanpix

Briti ärileht Financial Times kirjutab, et Euroopa Liidu (EL) liidrid on pidanud viimastel nädalatel Hannoveris, Roomas ja Brüsselis salanõu, et koostada B-plaani juhuks, kui Suurbritannia 23. juuni rahvahääletus peaks toetama riigi EL-ist lahkumist (Brexit).

B-plaan käsitleb eelkõige julgeolekupoliitikat ja kaitsealast koostööd. Lehe allikate andmetel on nõupidamistest osa võtnud umbes tosin poliitikut ja tippametnikku. Samuti on EL-i traditsiooniline jaanipäevaegne tippkohtumine nihutatud Brexiti tõttu 28. ja 29. juunile. Väidetavalt pelgab Prantsusmaa, et EL-ist lahkumise meeleolud võivad levida ka teistesse riikidesse, kirjutas FT.

EL tahab valmis olla, et Euroopa Keskpank ja Inglise Pank oleksid valmis kohe reageerima turgude suurele kõikumisele, juhul kui britid hääletavad Brexiti poolt. Samuti peavad Euroopa Komisjoni 28 liiget 27. juunil erakorralise kohtumise, kus koostatakse strateegia Ülemkogu jaoks.

Osad diplomaatilised allikad väidavad, et Saksamaa ja Prantsusmaa kavatsevad teatada uutest lõimumisvaldkondadest ilma Suurbritanniata.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema