Briti luureagentuurid võtavad töötajaid värvates sihikule naised ({{commentsTotal}})

Satelliiditaldrikud GCHQ vaatluspostil Cornwallis. Autor: Reuters/Scanpix

Suurbritannia luureagentuurid tahavad palgata rohkem naistöötajaid, seejuures seatakse sihiks just keskealised ja karjääriga poolel teel olevad naised.

Eelmise aasta märtsis teatas Briti parlamendi luure- ja julgeolekukomitee, et luureagentuuri töötajaist 37 protsenti on naised. Nüüd püütakse mitmekesisuse suurendamiseks rohkem naisi tööle värvata ning naiste karjääri rohkem toetada, julgustamaks andekaid naisi edutamist taotlema, vahendas BBC.

Valitsusside peakorter (GCHQ) ja välisluureteenistus (MI6) reklaamisid end esmakordselt lapsevanematele suunatud veebilehel Mumsnet ning julgeolekuteenistus (MI5) võttis sihiks tõsta naistöötajate osakaalu 2021. aastaks 45 protsendini.

Töötajate värbamisel rõhutatakse ka paindlikku tööaega ning suure emotsionaalse intelligentsuse tähtsust.

Valitsuse teatel on selliste meetmete mõju juba näha, sest julgeolekuteenistuses on kõrgetele ametikohtadele kandideerivate naiste hulk kasvanud.

Toimetaja: Karin KoppelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.