Süürias kurdi võitlejate embleemi kandnud USA sõdur ajas Türgi marru ({{commentsTotal}})

{{1464357464000 | amCalendar}}

Türgi vihastas USA peale ja nimetas riiki kahepalgeliseks, kuna ühe AFP fotograafi tehtud fotodel on näha peamiselt Süüria kurdidest koosnevate Süüria Demokraatlike Jõududega (SDF) koos võitlevat USA sõdurit, kelle varrukal on kurdi võitlejate embleem.

Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu ütles, et USA on kahepalgeline ning sellist tegevust ei saa aktsepteerida, vahendas BBC.

SDF koosneb suuresti kurdide omakaitse YPG ja YPJ võitlejatest. USA on avalikult tunnistanud, et nende relvajõud teevad koostööd YPGga, kuid see on esimene kord, kui avalikkus näeb USA sõjaväelast nende embleemi kandmas.

Türgi võimud süüdistavad YPGd seotuses Kurdistani Töölisparteiga (PKK), mida nii Türgi kui ka Euroopa Liit ja USA käsitlevad terroriorganisatsioonina. Ankara on ka varem Washingtoni korduvalt hoiatanud, et USA peab tegema valiku Türgi ja kurdide vahel.

USA relvajõud keeldusid fotosid kommenteerimast, kuid teatasid, et Süürias on koolitamas ja tugirollides umbes 300 nende sõjaväelast, lahingute eesliinil aga ei osaleta.

Fotod kujutavad seda, kuidas võitlejad valmistuvad pealetungiks äärmusrühmituse ISIS "pealinnale" Raqqale.

Pentagoni pressisekretär Peter Cook ütles, et USA sõdurid üritavad kohalike partneritega sageli sulanduda. "Eriüksuslased teevad teatud piirkondades tegutsedes kõik võimaliku, et kohalikega sulanduda, suurendamaks enda kaitstust ja julgeolekut," nentis ta.

Toimetaja: Karin Koppel, Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics